Локација: Се наоѓа на 24км од Naama Bay и 17км оддалечен од аеродромот.
Сместување: Хотелот има 70 соби и сите имаат бања, фен, тераса или балкон, сателитска ТВ, клима уред, телефон и мини бар.
Хотелски содржини: Хотелот има главен ресторан и еден А-la carte ресторан, лоби бар, бар на базен, СПА и фитнес центар и бесплатен Wi-Fi  во лобито со доплата.
Спорт и забава: Надворешен базен, ноќен клуб, билијард, детски клуб, дневна и вечер анимација за деца и возрасни.
Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена песочна плажа.


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.