Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Лара, 14км од аеродромот во Анталија и на 16 км од центарот на Анталија.
Сместување: Сите соби се со купатило со туш кабини, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар, (со вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнува секојдневно), сет за кафе и чај, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција (бесплатно), балкон.
Услуга: Fame Style AI  – -шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужини во текот на денот и во вечерните часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови од денот. Во цената не е вклучено: специални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, увозни вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, A’la Carte ресторани со претходна резервација.
Плажа: Хотелска плажа .Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса,за појадок, ручек, вечера, кафе паузи и доцни ужинки. Хотелот во своја понуда има 3  A’la Carte ресторани: Pasha-Турски, Dragon -Кинески ресторан и Lagos – Италијански ресторан и 4 барови. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет во хотел и во собите.
Спорт и забава: Хотелот располага со 8 базени и 2 џакузија од кој , еден затоплен внатрешен и еден внатрешен детски базен, погодни за користење во текот на зимскиот период, олимписки базен, округол баезн, базен со тобогани, базен во форма на змија, 1 голем базен надворешен детски базен, фитнес центар, тениско игралиште,фудбалско игралиште, билијард, мини клуб, куглана,спа центар.
Спа центар: Во спа центарот може да се опуштите и да уживате во многубројните услуги како што се : внатрешните базени за возрасни и за деца, турска бања, парна бања, сауна, најразновидни професионални  масажи ( класична, чоколадна, Thai масажа, Shiatsu масажа, масажа со ароматерапија, масажа со вулканси камења) и велнес доживување со целосна нега на тело.


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување – услуга: Ultra All Inclusive
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

GALLERY