Локација: Хотелот се наоѓа на 700м од центарот Naama Bay, во средиштето на ноќниот живот, клубови , кафичи и дискотеки, на 7км од Old Market и на 12 км од аеродромот.
Сoби:  Хотелот има 185 соби, опремени со купатило, клима, фен, сателитска телевизија, сеф и балкон.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот има бар на терасата и покрај базенот, снек бар, бедуин кафе, продавница за сувенири. Wi Fi конекцијата е со екстра доплата.
Спорт и забава: Хотелот има голем надворешен базен со џакузи и детски дел, турска бања, сауна, просторија за масажи и центар за нуркање.
Плажа: Плажата се наоѓа на 700м од хотелот.


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.