Gallery image of this property Gallery image of this property
 Локација: Хотелот е лоциран на 10 км од аеродромот на Анталија и 15 км од центарот на Анталија.
Сместување: Хотелот располага со вкупно 650 соби сместени во една главна зфрада на 9 ката. Супериор соби (35 м2, модерно декорирани,со 1 француски лежај, 1 поесинечен и 1 софа. Поглед на море или копно.Максимален капацитет 2+2 или 3+1);фамилијарни соби (56 м2, две спални соби физички одвоени, балкон.Максимален капацитет 4+1 или 3+2 );connected соби (две поврзани супериор соби 2 x  35м2,секоја од собите има 1 француски лежај, 1 поединечен кревет и 1 софа.Страничен поглед на море.)  .Сите соби се со купатило со када, туш кабина и фен, централна клима која работи соодветно со временски услови, телефон, простор за седење, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон. Сите соби се за непушачи. WI-FI интернет конекција.
Услуга: UAI – ултра се вклучено-шведска маса за појадок, ручек, вечера, ноќна ужина, диетална храна, храна за деца, снек ресторани. Сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци и стандардни увозни пијалоци , слаткарница, A‘la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престој. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, увозен шампањ, свежо цедени овошни и сокови од зеленчук, флаширани пијалоци, A‘la Carte ресторани, собна услуга.
Содржини: Главен ресторан-шведска маса, 8 A‘la Carte ресторани: Тequila Restoran – Мексиканска кујна, Zuma – кујна од далечниот исток,  Helen – грчка кујна, Мia Mensa – италијанска кујна,  Мuseum – француска кујна,  Da Vinci restaurant – месо и вино, Lalezar – турска кујна и  Pescador – рибен ресторан.Хотелот исто така нуди и 5  барови и еден диско клуб. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплатуваат, WI-FI интернет  во лобито.
Спорт и забава: Внатрешен базен на површина од 225 м2 со длабочина од 1,40м.и детстки внатрешен базен..Козметички салон, Турска бања, Клеопатра бања со млеко, џакузи, разновидини масажи сауна, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка, часови по тенис, билијард,фитнес центар, аеробик, курсеви по танцување, забавни програми со традиционални танци,разноврсни  натпревари, музички програми, мини клуб за деца од 4 до 12 години,луна парк забава за најмалите и мини диско.
Спа и велнес ценатар: Хотелот располага со спа центар кој на своите гости може да им понуди : турска бања, сауна, парна бања,џакузи, масажа, третмани за нега на кожа и тело, клеопатра бања со млеко и фитнес центар.


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


 Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување – услуга: Ultra All Inclusive
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

GALLERY