Bu tesisin galeri resmi Bu tesisin galeri resmi

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Okurcalar-Alanya, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Хотелот е реновиран 2015 год.
Сместување: Вкупен број на соби 617. Стандардни соби 563 (27м², макс. 2+2 лица), фамилијарни соби 20 (54м², 2 спални соби одвоени со врата , една бања,макс. 4 лица+ 1 ), и 6 соби за хендикепирани лица. Собите се распоредени во 5 блока во преубава градина, собите имаат балкон или тераса со поглед градина, купатило со туш, када и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, тепих или паркет на подот, мини бар, сеф, сателитска ТВ и музички канали.
Услуга: All Inclusive -шампањско за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, колачи, кафе, чај, сладолед, свежо цеден сок, вечера, полноќен оброк. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар кој се дополнува секој ден со вода, сокови , пиво и чоколади, A’la Carte ресторани со претходна резервација( еднаш за време на престојот од една недела ). Диетална храна и храна за деца во главниот ресторан. Увозните пијалоци, специјални вина и премиум пијалоци, флашираните пијалоци, следно користење на A’la Carte рестораните дополнително се наплатуваат.
Ресторани: Главен ресторан Park со шведска маса, A’la Carte ресторани-Ottoman (Турска кујна), Mr. Fish (морска храна), Dolce Vita (Италијанска кујна), China House (Кујна од Далечен Исток), Dai Tokai Teppen Yaki Suschi (Јапонска кујна), барови на различни локации околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Доктор, фризер, перална, шопинг центар, rent a car, интернет (во лобито од хотелот не се наплатува) и компјутерски игри се наплатуваат.
Содржини: Хотелска плажа со ситни камчиња, пешкирите за на плажа, лежалките и чадорите за сонце не се наплатуваат. Надворешен базен, базен за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, џакузи, тениски игралишта и осветлување, пинг понг, одбојка на плажа, немоторни водени спортови не се наплатуваат. Опрема и часови за тенис, масажа, салон за убавина, билијард, куглање, моторизирани водени спортови и училиште за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавна програма, натпревари, вечерни шоу програми, еднаш неделно Турска вечер и Гала вечера, мини клуб за деца и забавен парк.
* ГРАТИС сместување за 2 деца до 15 год. (во фамилијарна соба)
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА
 3 115 826 или 
[email protected]


Во цената е вклучено:
-Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
-Аеродромски такси
-Хотелско сместување на дадената услуга
-Трансфер аеродром – хотел – аеродром

НАПОМЕНИ:
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3 115 826 или [email protected]
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА, ВО ДАДЕНИОТ ХОТЕЛ И ТИП НА УСЛУГА ЗА 6 НОЌИ/7 ДЕНА
- ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКЛУЧЕН ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
- ПОПУСТИТЕ ЗА ДЕЦА СЕ ОДНЕСУВААТ НА ХОТЕЛСКОТО СМЕСТУВАЊЕ
- ПОПУСТИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО ДАТУМОТ КОЈ Е НАЗНАЧЕН
- ЦЕНИТЕ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕ ПРОМЕНЛИВИ ВО ОДНОС НА ТЕРМИНОТ НА ПАТУВАЊЕ

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


GALLERY