Image result for costa magica


Почеток на пловидба: Costa Magica своето прво патување го имал во 2006та година.
Опис на бродот: Неговиот интериер е инспириран од  повеќе италијански стилови инспирирани од неколку градови.Доколку сте љубители на оригинална уметност, тогаш овој брод е за вас. На него може да сретнете 5500 уметнички дела, меѓу кои и парчиња од престижната Brera Academy. Доколку повеќе ги сакате изведувачките уметности во театарот кој е распространет на 3 нивоа можете да уживате во забава во стилот на Лас Вегас.
Содржини: Овој брод на располагање ви  нуди  четири ресторани,  додек сте расположени за релаксација и  уживање во 11 барови кој ги имаат на располагање. Исто така бродот има и  Club ресторан како и Cognac & Cigar Bar.
Спорт и забава: Велнес центарот ви нуди теретана, спа центар, сауна и турска бања. Освен тоа доколку сакате да пливате Costa Magica ви нуди 4 базени, тобоган, 5 џакузија како и џогинг патека која се наоѓа под отворено небо.Last minute BASIC !!
Внатрешна двокревтна кабина *(кат.IV ) по лице - 219 €
Прозорска двокреветна кабина * (кат.EV ) по лице  - 279 €
Балконска двокревтна кабина (кат.BV) по лице - 339 €
3 и 4то возрано лице 110 €


Доплата за еднокреветна кабина +50%
              
Пристанишна такса 150 €

Дете до  18 години во кабина со двајца возрасни  плаќа само пристанишна такса!


Задолжителни типсови  кои се плаќаат на бродот изнесуваат:

10 евра за возрасен / по ноќ
Деца од 4-14 години плаќаат 50% од овоаа сума .
Деца под 4 години не плаќаат типс
Costa осигурување  11 евра (nе е задолжително)


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
•  Крстарење со брод према програмата
• Сместување во одбраната  кабина  за време на крстарењето со брод (купатило /WC,  клима, сеф, TV)
•  проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација
•  забавна  вечерна  програм  во салоните и баровите со музика во живо.
• користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири...)
•театарски претстави 
• влазници во коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала...)
• дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.)
*** Пакет пијалоци “ PRANZO&CENA” вклучен за Comfort Classik кабина ( за сите патници во кабината)
*** Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Comfort Premium кабина ( за сите патници во кабината)


ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
• типс
•пијалок на брод
• излети на копно
•теретаната во   wellness центарот  и козметичкиот салон , личен тренер
• costa осигурување и осигурување од отказ

Компанјата го задржува правото за промена на цена без предходна најава