Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»Ñ‚ат со слика за CLUB CALIMERA SERRA PALACE *****

Локација: Хотелот е лоциран на 4км од Манавгат, 15 км од Сиде, 64 км од аеродромот во Анталија,на 71км од центарот на Анталија. Хотелот е отворен во 1988година,а комплетно е реновирана во 2011година.Завзема површина од 70.000м.
Сместување: Хотелскиот капацитет нуди 432 соби и се распоредени во главната и Superior згради.223 Стандардни соби,160 160 superior соби,29 фамилиарни соби, и 16 junior апартмани ,4 соби за лица со посебни потреби.Сите опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ, мини бар(вода), сеф, фен, тераса / балкон  ,wireless internet
Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна-камчеста плажа долга 230 м, на која лежалките, чадорите и пешкирите за гостите се бесплатни
Услуга: All inclusive-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне ужина, вечера, полноќна ужина, , сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци,мини бар(вода). Сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, , А la carte  ресторан  дополнително се наплаќаат. WI FI бесплатно само во лобито.
Содржини: За своите гости хотелот нуди 1 главен ресторан, 3 а ла карт ресторани(италијански,турски,и скара),  барови (Lobby, Pool, Disco, K-Bar, Café Turk),Disco  клуб, Za decu tu je mini klub, mini disko, mini fudbal, igralište, dečiji bazeni.
Спорт и забава: 2 Отворени базени, Relax базен, 3 тобогани, базен за деца,затворен базен,или релаксирајте се во фитнес центарот, ватерполо,мини фудбал,дневни и вечерни анимации и програми,жива музика,шах,часови за готвење, одбојка на плажа,мини голф,5 тениски терени,гимнастика,аеробик,пикадо,кошарка ,мини клуб за деца,мини диско,мини фудбал,игротека.
Се наплаќа: Internet café ,доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перална, хемиско чистење, продавници, rent a car,спортови на вода,масажи,билијард,часови и опрема за тенис,осветлување на тениските терени, fitness центар, TV соба,диско,игротека, и се друго што не  влегува во AL концептот


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


Во цената е вклучено:

Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување – услуга: Ultra All Inclusive
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY