ОПИС НА ХОТЕЛОТ: 

Положба:
Хотел  се наоѓа скоро во срцето на историскиот кварт Бур Дубаи. Плажата, на оддалеченост од само два километри и на 8 км од меѓународниот аеродром.

Сместување: секоја соба има фен за коса, мини бар, централна климатизација, плазма ТВ, телефон, пристап до интернет.

Содржини: Хотелот е отворен во 2011 година изграден во мидерен стил, така што комплексот ги исполнува сите меѓународни стандарди. Располага со ресторан кои нуди индиски, кинески и тајландски специјалитети, бар, и затворен базенот кои се наоѓа на покривот со прекрасен поглед на околината. 


 

GALLERY