Положба: Хотелот се наоѓа во Сиде, 2 км од центарот на градот и 65км од аеродромот во Анталија .
Сместување: Вкупно број на соби 73. Стандардни соби (18м ², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (40м ²-60м ², една дневна соба со врата измеѓу, макс. 5+1 лице). Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар ( вода на пристигнување), сеф ( се доплаќа), под со ламинат, сателитска ТВ и музички канали, балкон. 
Услуга: All inclusive, шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, сите локални алкохолни (ракија, водка, џин, домaшно вино, пиво) и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот. НЕ Е ВКЛУЧЕНО: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, Турско кафе, сладолед, сите пијалоци и хран апосле 23.00 часот, храна и пијалоци на плажа, пијалоци во диско.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, барови покрај базенот, лоби бар, доктор, перална, телефон ,факс, интернет кафе, комјутерски игри, рент а кар, продавници се напллатуваат дополнително.
Плажа: Хотелска, песочна плажа, 1600 м од хотелот со лежалки и чадори, бесплатно. Превоз до плажа три пати во текот на денот. Брегот се наоѓа на 500 м од хотелот.
Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, Турска бања, сауна, пинг понг. Водени спортови на плажа и масажа со доплата. 


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


 Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување на дадената услуга
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.