Gallery image of this propertyGallery image of this property

Аквапаркот на овој рисорт е неверојатен, со три базени и цела плејада реквизити. Во неговиот состав се вклучени и спа и нуркачки центар.
Пространите и модерни соби располагаат со сателитска телевизија и мини-бар. Главниот ресторан, пак, нуди египетска традиционална и интернационална кујна. Исто така има и тематски ресторан и снек-бар. Што се однесува на пијалаците, на располагање се 5 барови во самиот комплекс.

Во Beach Albatros Resort може да добиете часови по нуркање или по кајакарство, веднаш на самата плажа. На располагање се игралиште за одбојка, тениски терен и терен за мини-голф. Најмладите веројатно ќе се радуваат и на билјард, пикадо и различни видеоигри во гејминг-собата. Навечер, пак, со караоке се забавуваат и децата и возрасните, во ноќниот клуб односно во детските катчиња.
Аеродромот на Хургада е на само 9 километри од хотелот, а центарот на градот е на 20 минути возење. Доколку изнајмувате автомобил, на располагање ви е приватен паркинг.

Линк до web на хотелот->   https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/beach-albatros-resort/


ЦЕНОВНИК ЗА ЛЕТО 2020


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
- Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
- Aеродромски такси
- Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
- Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

- Задолжително патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
- За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

***
 Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервацијка (имиња/број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. Целосна доплата на аранжман резервиран во “Early Booking” период може да се разликува од стандардниот рок дефиниран погоре (14 дена пред поаѓање).
***

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ

GALLERY