Овој хотел располага со приватна песочна плажа, прекрасно шеталиште со поалми со зелено и чито море. Пространи и комфорни соби, ресторан, барови, спортски терени, детско катче, вечерни забави. Идеално место за незаборавен семеено одмор.
Локација: Полуостров Ситонија, 5 км од местото Пиргадика, 10 км од местото Агиос Николаос, 40 км од Неос Мармарас, 17 км од Никит.
Услуга: All inclusive
Вкупно 66 соби: DBL SV/GV, DBL deluxe, Family Bank Bad SV/GV, Junior suite SV.
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.
DBL SV/GV – соба со француски лежај или одвоени кревети
DBL deluxe – прекрасен дизајн, луксузен ентериер. Француски лежај или два одвоени кревети.
Family Bankbad GV/SV – француски лежај и кревети на спрат.
Family room – соба со француски лежај и посебна соба со два одвоени кревети.
Junior suite – соба со отворен дизајн, француски лежај и два одвоени кревети. 


EARLY BOOKING ЗА ЛЕТО 2020

 


EARLY BOOKING ЗА ЛЕТО 2021


Цените се дадени на ден за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

 

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.