ADAMS HOTEL ****

Parga

ADAMS HOTEL ****

Parga

Savana , 07 мар.

 

Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: На 9 минути до плажа, на 900 метри од Парга, на 68 км. од Aktion аеродромот.
Сместувачки капацитети:16 соби и 25 апартмани (балкон, телевизија, клима, бања сеф).
Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера).
Плажа: На 9 минути до плажа.
Хотелски содржини: базен, бесплатен паркинг, бесплатен интернет, бар.


ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)     
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY