КУШАДАСИ

Image result for kusadasi Image result for ladies beach kuşadası

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ: 12 дена / 9 ноќевања

  01.ден          СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори. 

 02.ден          КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

 од 03. до 10.ден        КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети. 

 11.ден          КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори.  

 12.ден         СКОПЈЕ 
Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.


ЛЕТО ВО КУШАДАСИ

ЦЕНИ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
>>> АКЦИСКА ПРОДАЖБА ДО 31.МАРТ 2020 <<<


 - Терминитe објавени во првиот ред од табелата се однесуваат на денот на поаѓање (термин BUS), а во вториот ред на денот на влез во објектите (термин check-in)  

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца или за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица, истите се пресметуваат во агенцијата при резервација на аранжманот.
- Употреба на клима уред, во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** 
се доплаќа на рецепција (3€ на ден по соба или 27€)
- Цените во табелата се со пресметан попуст и истите важат за комплетна уплата до крајот на акциската продажба: 31.март 2020 г.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 9 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


ЗАБЕЛЕШКИ: 
- Цена само на автобуски превоз: 80 EUR (60 EUR деца до 12 г.)
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
(КОНЕКЦИИ И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):
 
Место и време на поаѓање:
Скопје      12:00 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес       12:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино  13:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 13:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)  
Гевгелија  14:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Турција: 14:00 h (локално време, 13:00 македонско време)