ЛАРА


Анталија е главен и најголем град на турското крајбрежје. Градот се наоѓа на југот на Турција, во залив на брегот на средоземното море и претставува бисер на медитеранот. Во позадина на Анталија се наоѓа планината Таурус, која е покриена со борова шума. Анталија е град со преку 300 сончеви денови во годината и затоа е едно од најпосетените места во Турција. Богата историја, модерни градби, богат ноќен живот и преубава природа, ја прават Анталија идеална туристичка дестинациа.
Лара - Кунду е нова област која е оддалечена 10 километри од аерордромот во Анталија, се состои од хотели од висока категорија, сместени на познатата плажа Лара која е долга 8 километри, со кристално чисто море.


 


ИЗБОР НА ХОТЕЛИ ВО ЛАРА ЗА ЛЕТО 2020

ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ
АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

>>>>>преглед на термини на чартер програмата<<<<<

ХОТЕЛ Услуга 31.мај 07.јуни 14.јуни 21.јуни 28.јуни
ADALYA ELITE LARA 5* Ultra All Inclusive  од 750 од 780 од 891 од 891 од 892
BAIA LARA 5* Ultra All Inclusive  од 787  од 899 од 831 од 852 од 895
LARA FAMILY CLUB 4* Ultra All Inclusive  од 535 од 535 од 575 од 617 од 625
RAMADA RESORT LARA 5*  Ultra All Inclusive од 552 од 552 од 586 од 628 од 637
ASKA LARA RESORT 5*  Ultra All Inclusive од 718 од 780 од 782 од 842 од 872
WIND OF LARA HOTEL & SPA 5*  All Inclusive од 553  од 571 од 606 од 606 од 637
MIRACLE RESORT HOTEL 5*  Ultra All Inclusive од 810  од 900 од 901 од 901 од 971
ASTERIA KREMLIN PALACE 5* Ultra All Inclusive од 803 од 873 од 872 од 900 од 943
ROYAL HOLIDAY PALACE 5* Ultra All Inclusive  од 1013 од 1013 од 1093 од 1132 од 1175
ROYAL SEGINUS 5* Ultra All Inclusive од 1013 од 1013 од 1093 од 1132 од 1175
SHERWOOD EXCLUSIVE LARA 5* Ultra All Inclusive од 743 од 796 од 796 од 852 од 880
DELPHIN PALACE 5* Ultra All Inclusive од 810 од 898 од 898 од 897 од 898
IC HOTELS GREEN PALACE 5* Ultra All Inclusive од 835 од 888 од 898 од 916 од 954
DELPHIN DIVA 5* Ultra All Inclusive  од 806 од 892 од 892 од 892 од 892
DELPHIN BE GRAND RESORT 5*  Ultra All Inclusive од 928 од 1005 од 1005 од 1005 од 1005
DELPHIN IMPERIAL 5*  Ultra All Inclusive од 939 од 1015 од 1015 од 1015 од 1015
TITANIC BEACH RESORT 5* Ultra All Inclusive  од 992  од 992 од 1048 од 1048 од 1074


* ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОНКРЕТНИ КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА        (тел. 3 115 826, [email protected])  


 НАПОМЕНИ:
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА, ВО ДАДЕНИОТ ХОТЕЛ И ТИП НА УСЛУГА ЗА 6 НОЌИ / 7 ДЕНА
- ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКЛУЧЕН ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
- ПОПУСТИТЕ ЗА ДЕЦА СЕ ОДНЕСУВААТ НА ХОТЕЛСКОТО СМЕСТУВАЊЕ
- ПОПУСТИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО ДАТУМОТ КОЈ Е НАЗНАЧЕН
- ЦЕНИТЕ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕ ПРОМЕНЛИВИ ВО ОДНОС НА ТЕРМИНОТ НА ПАТУВАЊЕ
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3 115 826 или
[email protected]

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.