КУШАДАСИ - АВТОБУС

Image result for kusadasi Image result for ladies beach kuşadası

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

12 дена / 9 ноќевања

  01. ден          СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори. 

 02. ден          КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

 од 03. до 10. ден        КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети. 

 11. ден          КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори.  

 12. ден         СКОПЈЕ 
Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.


 

>>>Линк до ценовник со попусти за трето и четврто лице<<<

>>> ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА КОМПЛЕТНАТА ПОНУДА НА ХОТЕЛИ<<<


- Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)  
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
- Доплата за соба SV (поглед на море) во хотел SUNDAY ***  (6 EUR на ден по лице, со резервација)
- Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите OZCAM ** и AARGAU **  ( 3 EUR по соба на ден)
- АКЦИЈА!!!! Цените со попуст важат за комплетна уплата до датумот на важење на попустот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 9 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)


ЗАБЕЛЕШКИ: 
- Само Автобуски превоз (без сместување): 80 EUR (60 EUR деца до 12 г.)
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- Во хотел ARORA****, трокреветните соби немаат балкон.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (КОНЕКЦИИ И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):
 
Место и време на поаѓање:
Скопје      12:00 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес       12:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино  13:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 13:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)  
Гевгелија  14:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Турција: 14:00 h (локално време, 13:00 мак. време)

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Thessaloniki-Izmir-Kusadasi (1150 km)
Скопје-Thessaloniki (E75), Thessaloniki-Alexandropouli-Kipi/Ipsala (E90),
Ipsala-Kilitbahir (Ferry)(E84/E87), Çanakkale-Izmir-Kusadasi (E87/D515)
Ferryboat Kilitbahir-Çanakkale (30 min)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR (12 €), брод/автомобил од 7,5 €, брод/патник 0,6 €