СИДЕ


Сиде е еден од најпознатите антички градови во Турција, сместен на мал полуостров во Средоземното море, на околу 75 киломтери оддалеченост од аеродромот во Анталија. Преубавата обала на Сиде и нејзините плажи го прават едно од омилените турски туристички места за летување.
Плажите во Сиде е песочни и се наоѓаат блиску до градот, познати се како источна и западна плажа. 
Источната плажа е омилена помеѓу љубителите на плитко море.
Сиде е приморски град кој се карактеризира по комбинација од древно и модерно време, што можете да забележите кога ќе се прошетате по главната улица, на која се наожаат продавници, ресторани и таверни во кои можете да пробате традиционални турски специјалитети, како и барови и дискотеки.
Во текот на вашиот одмор можете да го посетите и сочуваниот римски аквадукт кој некогаш користел за доток на вода од оддалечените брда или да се освежите во реката Манавгат под еден од најпознатите турски водопади...


 Ten reasons to visit Antalya


ИЗБОР НА ХОТЕЛИ ВО СИДЕ ЗА ЛЕТО 2020
ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2020 !!!


ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ
АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

>>>>>преглед на термини на чартер програмата<<<<<

ХОТЕЛ Услуга 31.мај 07.јуни 14.јуни 21.јуни 28.јуни
LARISSA BEACH CLUB SIDE 4* All Inclsuive од 492 од 545 од 545 од 559 од 587
BARUT B SUITES 4* Bed & Breakfast од 510 од 530 од 552 од 552 од 552
CRYSTAL ADMIRAL RESORT SUITES 5* Ultra All Inclusive од 560 од 608 од 661 од 614 од 614
VONRESORT ELITE 5* Ultra All Inclusive од 713 од 737 од 854 од 784 од 807
CRYSTAL PALACE LUXURY 5* Ultra All Inclusive од 784 од 833 од 875 од 818 од 875
JADORE DELUXE HOTEL & SPA 5* Ultra All Inclusive од 601 од 646 од 646 од 646

од 677

ROYAL TAJ MAHAL 5* Ultra All Inclusive од 952 од 952 од 1031 од 1071 од 1114
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT 5* Ultra All Inclusive  од 640 од 708  од 747  од 696  од 747
HEAVEN BEACH RESORT & SPA/ADULT ONLY 5* Ultra All Inclusive од 571 од 587 од 609  од 613 од 670
VOYAGE SORGUN 5* Ultra All Inclusive  од 930 од 1023   од 1023  од 1147 од 1147 


* ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОНКРЕТНИ КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА        (тел. 3 115 826, 
[email protected])


НАПОМЕНИ:
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3 115 826 или [email protected]
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА, ВО ДАДЕНИОТ ХОТЕЛ И ТИП НА УСЛУГА ЗА 6 НОЌИ / 7 ДЕНА
- ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКЛУЧЕН ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
- ПОПУСТИТЕ ЗА ДЕЦА СЕ ОДНЕСУВААТ НА ХОТЕЛСКОТО СМЕСТУВАЊЕ
- ПОПУСТИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО ДАТУМОТ КОЈ Е НАЗНАЧЕН
- ЦЕНИТЕ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕ ПРОМЕНЛИВИ ВО ОДНОС НА ТЕРМИНОТ НА ПАТУВАЊЕ
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3115826 или [email protected]

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


* МАПА СО ЛОКАЦИЈА НА ХОТЕЛИ ВО СИДЕ >>>