БЕЛЕК


Белек е мало туристичко место на медитеранскиот брег во провинцијата Анталија во Турција, и има одлична позиција бидејќи се наоѓа на 36 километри од аеродромот во Анталија. Во ова туристичко место има многу луксузни хотели опркружени со густи борови шуми, со долги песочни плажи и претставува идеална дестинација за летен одмор.
Белек се смета за еден од центрите на турскиот туризам. Многуте плажи на кои се испослани хотели со четири и пет ѕвезди како и минералните води кои го опкружуваат, го прават да биде секогаш примамлива дестинација за туристи.
Белек е погоден и за најмладите. Во неговата околина се наоѓаат неколку водени паркови, а најмногу привлекува Делфинариумот каде најмалите можат да си поиграат со делфините и да ги видат како функционираат заедно со луѓето.
Природата околу Анталија е погодна за многу екскурзии и авантури. Во пакет со Анталија не се добива само море, сонце и плажа, туку се добива и рафтинг, сафари и офф-роуд.
Белек нуди комплетно уживање за оние кои дошле во одморот да вкусат сè и да не останат никако незадоволени на крајот од летувањето. Белек е место кое нуди секаков вид на забава, авантура и одмор...


 


ИЗБОР НА ХОТЕЛИ ВО БЕЛЕК ЗА ЛЕТО 2020
ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2020 !!!

ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ
АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

>>>>>преглед на термини на чартер програмата<<<<<

ХОТЕЛ Услуга 31.мај 07.јуни 14.јуни 21.јуни 28.јуни.
CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT & SPA 5* Ultra All Inclusive од 613 од 613 од 669 од 669 од 669
CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA 5* Ultra All Inclusive од 669 од 669 од 725  од 725 од 725 
CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA 5* Ultra All Inclusive од 683 од 683 од 724 од 654 од 654
CRYSTAL TAT BEACH GOLF RESORT 5* Ultra All Inclusive од 740 од 740 од 796  од 796  од 796
BELCONTI RESORT HOTEL 5* Ultra All Inclusive од 816 од 816 од 816 од 844 од 872
CORNELIA DE LUXE RESORT 5* DE All Inclusive од 928 од 931 од 931  од 911 од 911
CALISTA LUXURY 5* Ultra All Inclusive од 1280 од 1346 од 1346 од 1346 од 1346
TITANIC DELUXE BELEK 5* Ultra All Inclusive од 920 од 920 од 934 од 934 од 974
BELLIS DELUXE HOTEL 5* Ultra All Inclusive од 858 од 943 од 971 од 942 од 971
ADAM & EVE 5* Ultra All Inclusive
од 992
од 992 од 1132 од 1202 од 1273
MAXX ROYAL BELEK GOLF RESORT 5* Ultra All Inclusive од 2337  од 2396 од 2606 од 2606  од 2817
SHERWOOD DREAMS RESORT 5* Ultra All Inclusive од 686  од 762 од 762 од 796 од 812
SPICE HOTEL & SPA 5* Ultra All Inclusive од 780 од 856 од 856 од 856 од 856 
THE LAND OF LEGENDS THEME PARK 5* Ultra All Inclusive од 2045 од 2045  од 2045 од 2045  од 2115


* ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОНКРЕТНИ КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА        (тел. 3 115 826, [email protected])  


НАПОМЕНИ:
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3 115 826 или [email protected]
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА, ВО ДАДЕНИОТ ХОТЕЛ И ТИП НА УСЛУГА ЗА 6 НОЌИ / 7 ДЕНА
- ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКЛУЧЕН ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
- ПОПУСТИТЕ ЗА ДЕЦА СЕ ОДНЕСУВААТ НА ХОТЕЛСКОТО СМЕСТУВАЊЕ
- ПОПУСТИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО ДАТУМОТ КОЈ Е НАЗНАЧЕН
- ЦЕНИТЕ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕ ПРОМЕНЛИВИ ВО ОДНОС НА ТЕРМИНОТ НА ПАТУВАЊЕ
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3115826 или [email protected]
 

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


* МАПА СО ЛОКАЦИЈА НА ХОТЕЛИ ВО БЕЛЕК >>>