КЕМЕР


Кемер е сместен во подножјето на планината Таурус, 40 километри западно од Анталија. 
Гојнук и Белдиби се наоѓаат северно од Кемер, додека Кириш, Камјува и Текирова се наоѓаат јужно од Кемер. Овие места претставуваат познати туристички дестинации кои нудат бројни хотели со нагласен комфорт и оригинални содржини, можност за добар шопинг со прошетка низ долгото шеталиште, излегување во некој од бројните ресторани или дискотеки и клубови.
Во близина на Кемер се наоѓаат остатоци од градот Фаселис во кој се сочувани споменици од римскиот период.
За љубителите на природа, препорачуваме прошетка до планината и Тахали, еден од највисоките врвови во планинскиот предел на Таурус, до кој може да се стигне со жичара за 20-на минути возење.
Од една страна имате поглед на големиот Таурус, а од друга страна го имате едно од најубавите места за летување во овој предел.
Комбинацијата од планини и борова шума, кристално чистото море, лукскузни хотели и преубави камчести плажи, ќе придонесат да го поминете незаборавно вашиот одмор...


 


 ИЗБОР НА ХОТЕЛИ ВО КЕМЕР ЗА ЛЕТО 2020
ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2020 !!!

ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ
АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

>>>>>преглед на термини на чартер програмата<<<<<

ХОТЕЛ Услуга 31.мај 07.јуни 14.јуни 21.јуни 28.јуни
FAME RESIDENCE PARK 4* FS All Inclusive од 435 од 435 од 470 од 470 од 470
FAME RESIDENCE GOYNUK 4* FS All Inclusive од 524 од 524 од 798 од 601 од 601
ARMAS KAPLAN PARADISE 5* All Inclusive од 573 од 573 од 615 од 615 од 615
QUEEN’S PARK GOYNUK HOTEL 5* Ultra All Inclusive од 615 од 629 од 685 од 727 од 749
ZENA RESORT 5* All Inclusive од 615 од 674  од 685 од 720  од 756
QUEEN’S PARK LE JARDIN HOTEL 5* Ultra All Inclusive од 651 од 664  од 727  од 760 од 776
FAME RESIDENCE KEMER & SPA 5* FS All Inclusive од 625 од 625 од 642 од 676 од 675
CRYSTAL DE LUXE RESORT & SPA 5* Ultra All Inclusive од 643  од 643 од 713 од 713 од 713
SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER 5* Ultra All Inclusive од 780 од 865 од 865 од 887  од 899
KIMEROS PARK HOLIDAY VILLAGE *5 Ultra All Inclusive од 795 од 819 од 819 од 819 од 819
KARMIR RESORT & SPA 5* Ultra All Inclusive од 657 од 671 од 671 од 713 од 713
KEMER BARUT COLLECTION 5* Ultra All Inclusive од 902 од 912 од 1016 од 1016 од 1016


* ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОНКРЕТНИ КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА        (тел. 3 115 826, [email protected])   


 НАПОМЕНИ:
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3 115 826 или [email protected]
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА ВО ДАДЕНИОТ ХОТЕЛ, НА ДАДЕНИОТ ТИП УСЛУГА ЗА 6 НОЌИ/7ДЕНА
- ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКЛУЧЕН ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!
- ПОПУСТИТЕ ЗА ДЕЦА СЕ ОДНЕСУВААТ НА ХОТЕЛСКОТО СМЕСТУВАЊЕ
- ПОПУСТИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО ДАТУМОТ КОЈ Е НАЗНАЧЕН
- ЦЕНИТЕ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕ ПРОМЕНЛИВИ ВО ОДНОС НА ТЕРМИНОТ НА ПАТУВАЊЕ
- ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА ЦЕНАТА ВО КОНКРЕТЕН ТЕРМИН ПОБАРАЈТЕ НА 3115826 или [email protected]

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


* МАПА СО ЛОКАЦИЈА НА ХОТЕЛИ ВО КЕМЕР >>>