АКТУЕЛНИ ПОНУДИ

КОРОНА (COVID-19)
КОРОНА (COVID-19)

ИНФОРМАЦИИ ЗА СТРАНКИ

АНТАЛИЈА - ЛЕТО 2020
АНТАЛИЈА - ЛЕТО 2020

EARLY BOOKING !!!

попусти до -35% за рана уплата...

309 €

6 AI од
пребарај
ХУРГАДА - ЛЕТО 2020
ХУРГАДА - ЛЕТО 2020

EARLY BOOKING !!!

6 All Inclusive+чартер лет+трансфери...

419 €

6 AI од
пребарај
ГРЦИЈА
ГРЦИЈА
DETAILS
КУШАДАСИ
КУШАДАСИ
DETAILS
МАКАРСКА
МАКАРСКА
DETAILS
ХУРГАДА
ХУРГАДА
DETAILS
ГРЦИЈА
ГРЦИЈА

Приватно сместување

7 или 9 ноќи со автобуски превоз...

59 €

цена од
пребарај
МАКАРСКА
МАКАРСКА

Приватно сместување

9 ноќи со автобуски превоз...

154 €

по лице
пребарај
КУШАДАСИ
КУШАДАСИ

Хотелско сместување

9 ноќи со автобуски превоз...

144 €

9 BB од
пребарај
ХУРГАДА
ХУРГАДА
DETAILS
КИПАР
КИПАР
DETAILS
АНТАЛИЈА
АНТАЛИЈА
DETAILS
ГРЦИЈА
ГРЦИЈА
DETAILS
TORONI BLUE SEA (Old Wing **+)
TORONI BLUE SEA (Old Wing **+)

Торони, Ситонија

Пакети за 7 или 9 полупансиони...

137 €

7HB од
пребарај
IFIGENIA HOTEL ***
IFIGENIA HOTEL ***

Лептокарија, Пиериа

Пакет аранжман за 7 ноќевања...

117 €

7BB од
пребарај
HOTEL RADAN
HOTEL RADAN

Пролом бања

Wellness пакети за 2 или 3 дена...

95 €

цена од
пребарај
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ХРВАТСКА
ХОТЕЛИ ВО ХРВАТСКА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
DETAILS

ХУРГАДА

ЕГИПЕТ

Хургада е бисер на египетскиот туризам. Атрактивноста на оваа дестинација пред се е резултат на нејзината местоположба на Црвеното Море или „морето во седум бои“ кое е најтопло море во светот...

5/5
од 409 €
ХУРГАДА
ГРЦИЈА

ГРЦИЈА

ЛЕТО 2020

Златниот песок, широките плажи и рамниот предел ве водат до синото море се вистински пример за чиста природна убавина.... Понудата на нејзините најпознати летувалишта е сосема сигурно интересна понуда...

5/5
од 59 €
АНТАЛИЈА

АНТАЛИЈА

Аланија, Белек, Сиде, Кемер, Лара...

 

Хотелски комплекси со многу содржини, одлични "All Inclusive" концепти и голем избор на хотели за сечиј вкус...

 

Директен чартер лет + All Inclusive + трансфери + аеродромски такси

5/5
од 329 €

ТОП ДЕСТИНАЦИИ

и Вие можете да отпатувате

Замислете дека можете да отпатувате некаде каде досега само сте мечтаеле. Можеби сте мислеле дека тоа е премногу далеку, комплицирано или скапо?! Но ние, веруваме дека навистина го имаме вистинското решение за Вас. Едноставно ви останува и Вие да поверувате во тоа...

КУБА
КУБА

ХАВАНА и ВАРАДЕРО

 Единствена можност да ја посетите можеби и најспецифичната земја на западната полутопка.

ПОВЕЌЕ
ТАЈЛАНД
ТАЈЛАНД

БАНГКОК и ПАТАЈА

Посетете ја една од најпривлечните земји, која се наоѓа на далечниот исток од Азија.

ПОВЕЌЕ
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ

ДУБАИ

 Дубаи е само еден од седумте обединети арапски емирати. Но сепак, по многу нешта е единствен во светот.

ПОВЕЌЕ
ОАЗА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН
ОАЗА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН

МАЛДИВИ

Многумина велат дека токму таму, го пронашле својот замислен рај на земјата.

ПОВЕЌЕ

TRAVEL INFO BLOG

НАЈНОВИ ОБЈАВИ НА БЛОГОТ

СОВЕТИ ЗА ПАТУВАЊЕ
СОВЕТИ ЗА ПАТУВАЊЕ

Патувањето со автобус е значително поевтино и најчесто е најдобро решение... 9 Совети за пријатно патување со автобус на подолги релации...

РОМАНТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ
РОМАНТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ

Авантура, егзотика и само вие двајцата. Медениот месец од соништата може да биде реалност...

ВИЕНА
ВИЕНА

Кога зборуваме за Виена и за Нова година, првата асоцијација е прочуениот новогодишен концерт на Виенската филхармонија...

ЕДНА ПОИНАКВА НОВА ГОДИНА
ЕДНА ПОИНАКВА НОВА ГОДИНА

 И ако ги додадете градовите на Ферари, езерата Гарда и Комо и швајцарскиот Лугано, вашето новогодишно патување ќе биде совршено...

КОПАОНИК
КОПАОНИК

Привлечноста на Копаоник е во исклучителната динамика на неговиот релјеф – пасишта, густа зимзелена и мешана шума, како и планински врвови...

МАРИБОРСКО ПОХОРЈЕ
МАРИБОРСКО ПОХОРЈЕ

Словенија како дестинација за зимување е доста популарна кај туристите од регионот. Ски-центрите се добро одржувани и уредени...

СЛОВЕНЕЧКИТЕ БАЊИ
СЛОВЕНЕЧКИТЕ БАЊИ

Бањите или терме, како што ги нарекуваат Словенците, се една од многубројните причини поради кои треба да ја посетите Словенија. Популарни се преку целата годинa...

ЗЛАТИБОР
ЗЛАТИБОР

Златибор е една од омилените дестинации на вљубениците во планината – во сите годишни времиња. Сепак, зимување на Златибор е нешто посебно.

СКИ ЦЕНТРИ ВО БУГАРИЈА
СКИ ЦЕНТРИ ВО БУГАРИЈА

Патувањето во зима е назаборавно и забавно искуство. Ниските температури и снежните покривки несомнено асоцираат на зимските центри...

ЗИМСКИ ЦЕНТРИ ЗА ПОЧЕТНИЦИ
ЗИМСКИ ЦЕНТРИ ЗА ПОЧЕТНИЦИ

Без разлика дали сте почетник во скијање и бордање или пак сте искусен скијач кој е во потрага по адреналин и возбуда ви нудиме неколку топ зимски центри...

АМСТЕРДАМ
АМСТЕРДАМ

Еден од најубавите мали градови во светот. Од Амстердамските улици до познатите музеи и историски знаменитости...

БУКУРЕШТ
БУКУРЕШТ

Букурешт е познат по своите широки булевари со дрвореди, познатите градби од Belle Époque и животот на високата нога...

АТИНА
АТИНА

Атина е престолнина на античката и модерната Грција, совршен избор за празнично патување и дефинитивно во неа има што да се посети и види...

LEGOLAND
LEGOLAND

Посетете го најкул градот каде што ќе можете да летате со авион, да управувате со брод, да спасите зграда која гори или да добиет вашата сопствена LEGOLAND возачка дозвола!

Како патувањето влијае на човекот?
Како патувањето влијае на човекот?

 Цела година работиме за тие две недели кога можеме да се опуштиме и да се впуштиме во авантура. Одморот е современиот начин на ескапизам – бегство од реалноста...

5 причини зошто е подобро порано да резервираш за одмор
5 причини зошто е подобро порано да резервираш за одмор

Подготовката е клучна. Така велат кога се работи за твојата работа, но кога се работи за твојот одмор, тогаш e уште побитна!

Белек, Турција
Белек, Турција

Многуте плажи на кои се испослани хотели со четири и пет ѕвезди како и минералните води кои го опкружуваат Белек, го прават да биде секогаш примамлива дестинација за туристи. 

СИТОНИЈА
СИТОНИЈА

Замислете мирис на море измешан со мирис на борова шума. Всушност не мора да замислувате – токму таа убавина ја има во Метаморфози...

МАКАРСКА
МАКАРСКА

Градот е познат по своето долго шеталиште, модерните кафулиња, баровите и бутиците кои гледаат кон пристаништето каде се закотвени и луксузните јахти...

ПЛАЖИ ВО АЛАНИЈА
ПЛАЖИ ВО АЛАНИЈА

Плажите во Аланија се многу чисти, па неколку од нив имаат и Сино знаме, кое го добиваат оние плажи кои имаат одличен квалитет на водата, добро опкружување, безбедност...

ЗАНЗИБАР
ЗАНЗИБАР

За сите оние кои би сакале да ја доживеат вистинската Танзанија и да одат на сафари, што ја прави оваа земја позната во целиот свет...

ДУБАИ
ДУБАИ

Богат спој на стара и нова архитектура ве оставаат без здив на секој чекор.Турата ве води кон прекрасен поглед на Крик во Дубаи, минувајќи покрај историската област Бастакија. 

ТАСОС
ТАСОС

 Незборавно доживување со галебите на Тасос, каде ќе најдете и мир и забава, зависно од тоа како го замислувате вашиот одмор...

5 причини зошто да одиш на Велигденско патување
5 причини зошто да одиш на Велигденско патување

Вистински можеш да земеш здив доколку убавото и пријатно пролетно време го искористиш на некое патување...

ЗАКИНТОС
ЗАКИНТОС

 Тиркизно море, бели песочни плажиџиновските желки Carreta carreta и, се разбира, одлични журки и ноќен живот...

ПОЛИХРОНО
ПОЛИХРОНО

 Во срцето на Касандра, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно...

ЛЕФКАДА
ЛЕФКАДА

Лефкада е остров што едноставно мора да го вметнете во вашата листа на дестинации за посета и, верувајте, веднаш потоа ќе ви стане омилено...


НЕОС МАРМАРАС
НЕОС МАРМАРАС

 Неос Мармарас – синило што не се заборава. Една од најпознатите туристички дестинации на Ситонија, вториот крак на Халкидики...

СИВИРИ
СИВИРИ

Сивири е мало место на западниот брег на првиот крак на Халкидики – Касандра. Изграден е во стил на амфитеатар покрај песочниот брег...

КРИОПИГИ
КРИОПИГИ

Криопиги е туристичко место на источниот брег на Касандра, изградено на рид со борова шума со поглед на заливот Торонеос...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Хургада е позната по своите луксузни хотели кои се нераскинлив дел од брегот на Црвеното море...

ОЛИМПИК БИЧ
ОЛИМПИК БИЧ

Во подножјето на Олимп, на само три часа од Скопје, се протега Олимпик Бич, летувалиште кое сигурно ви е добро познато...

МАЛДИВИ
МАЛДИВИ

Малдивите се познати по своите природни убавини - син океан, бели плажи и умерени температури...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Семеен одмор од соништата во Хургада... Тука ќе бидете задоволни и вие и вашите најмлади!

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Црвено Море е дестинација од соништата за многумина, место создадено за љубителите на сонце, плажи и забава од целиот свет...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

 Уметноста на градење замоци од песок датира од многу одамна иако првите документирани докази се од пред околу 500 години...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Вашата дестинација за ова лето е Египет – фараонски одмор!
Кристално сини води, бескрајни песочни плажи и луксуз...

ХРВАТСКА
ХРВАТСКА

 Нема сомнение дека Дубровник е еден од највеличествените градови во светот. Опколен со високи дебели ѕидови, Бисерот на Јадранот...

ХРВАТСКА
ХРВАТСКА

 „Златни рат“ е една од најспектакуларните плажи на Јадранот.  Поради својата необичност и уникатност, плажата стана симбол на хрватскиот туризам ширум светот...

ХРВАТСКА
ХРВАТСКА

 Многумина се враќаат од ова свето место со приказни за чуда во форма на исцеленија на умот, телото и духот, натприродни визуелни знаци и длабоки промени кон Бога.

ПАРИЗ
ПАРИЗ

Париз, градот на светлината или нешто многу повеќе. Имајќи ја сета своја историја, архитектура и уметност...

ВЕНЕЦИЈА
ВЕНЕЦИЈА

Венеција, градот од соништата. Зарем некој можел да помисли дека е возможно да се живее на вода?! 

ТУРЦИЈА
ТУРЦИЈА

Знаете ли дека во оваа земја што се протега на два континенти се наоѓаат остатоци од дури две светски чуда од стариот свет...

ТУРЦИЈА
ТУРЦИЈА

Кристално чисти води и рајски плажи, високи планини, антички локалитети, мали идилични села и големи космополиткси градови...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Со богата историја, раскошни рисорти и некои од најубавите локации за нуркање во светот, Египет е една од омилените дестинации на туристите...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Некогаш мала рибарска населба, Хургада денес важи за најубавиот туристички комплекс на Египет. Дури и да останете тука цело лето...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Од нуркање на егзотични локации во Црвено Море и пливање со делфини до пустински авантури, сафари и вечера со Бедуините...

ТУРЦИЈА
ТУРЦИЈА

Ќофте, полнети пиперки, баклава, алва и уште многу други специјалитети се вкоренети во нашето секојдневие...

БАРСЕЛОНА
БАРСЕЛОНА

Барселона со своите 3 милиони жители е вториот по големина град во Шпанија, но несомнено е најубавиот...

МАЛТА
МАЛТА

Република Малта е островска држава сместена во срцето на Средоземното Море. Со извонредното сончево време, атрактивните плажи, ноќните забави и нејзината историја...

 

БАНГКОК и ПУКЕТ
БАНГКОК и ПУКЕТ

Бангкок е главен град на Тајланд со популација преку 11 милиони жители, претставува еден од најпознатите...

БАЛИ - ИНДОНЕЗИЈА
БАЛИ - ИНДОНЕЗИЈА

Бали е индонезиски остров и се наоѓа меѓу Јава на запад и Ломбок на исток. Ова е една од 33 покраини со главен...

ЕГИПЕТ
ЕГИПЕТ

 Туристите го препознаваат Египет по прекрасните плажи и живописното море од една страна и по древните атракции...

ВИЕНА
ВИЕНА
Виена често се нарекува "Град на музиката" или "Главен град на музиката", бидејќи повеќе познати композитори живееле овде...
THE POWER OF TRANSFORMATION
THE POWER OF TRANSFORMATION

Изложба на Рубенс, виртуозот на барокното сликарство. Оваа специјална изложба...

РАФАЕЛО ВО АЛБЕРТИНА
РАФАЕЛО ВО АЛБЕРТИНА

Албертина ја поставува првата изложба во Австрија на Рафаело Санти кој е еден од 3 најзначајни уметници на ренесансата...

БОЖИЌНИТЕ ПАЗАРИ ВО ВИЕНА
БОЖИЌНИТЕ ПАЗАРИ ВО ВИЕНА

  Зимата пристигна и тоа значи дека прекрасните градски плоштади во Виена ќе станат уште...

TRAVEL info
TRAVEL info

Сите досегашни изданија на TRAVEL info на едно место. Потсетете се како во изминатите години...

КОЈ ПАТУВА СО НАС ?!

ДОВЕРБА И ТРАДИЦИЈА

Кога ќе погледнеме кон сопственото минато и ќе се обидеме да се потсетиме на сите убави мигови поминати во дваесетиосумгодишното патување со Вас, заклучуваме дека меѓусебните чувства на взаемно почитување и доверба, веќе ја формирале заедничката традиција. Ние ви благодариме поради тоа.

Професионална услуга

Со нашето искуство и кадровската професионалност, континурано ја потврдуваме востановената синтагма, за "Комплетен туристички сервис".

ПОВЕЌЕ

Постојана подршка

Одговорноста и грижата за своите клиенти, секојдневно ја докажуваме со постојаната подршка и достапност на нашите вработени. 

ПОВЕЌЕ

Поволни цени

Прифатливите цени, во реална корелација со понудените услуги и аранжмани, најдобро ги дефинира огромниот број на постојани корисници.

ПОВЕЌЕ

КАКО НИЗ WEB СТРАНИЦАТА?

ПРЕБАРАЈ - СЕЛЕКТИРАЈ - РЕЗЕРВИРАЈ

Оваа веб страница се состои од две интернет платформи, кои на одредени места се поврзани помеѓу себе. Во нејзината основа, страницата е информативна и воглавно наликува на повеќето слични веб страници. Но, доколку решите да пристапите на нејзината "online" платформа за продажба (наскоро ќе се активира), пред Вас ќе се отворат многу повеќе можности за пребарување, селектирање и резервирање, во зависност од услугата за која се интересирате и начинот на кој сте спремни истата да ја уплатите.

Ваша Савана