Локација:
 Хотелот се наога се наоѓа на ссамиот градски плоштад во Лимеарија, на околу 100 м оддалеченост од градската плажа.
Капацитет: 20 соби
Услуга: полупансион (појадок во хотелот и вечера во ресторан / таверна)
Хотелски содржини: мини ресторан, интернет. 
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, сателитска ТВ.

HOTEL PAPAGEORGIOU **           Лименарија, Тасос   www.studiosmeni.gr
Месец   ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
термин   3 10 17 24 1 10 19 28 6 15 24 2 9 16 23
7 или 9 ноќевања услуга 7 7 7 7 9 9 9 9 9 9 9 7 7 7 7
DBL BB 80 96 131 148 200 225 234 242 242 234 208 97 71 54 46
DBL HB 136 152 187 204 272 297 306 314 314 306 280 153 127 110 102
1 и 2 дете 0-6 год. бесплатно (не користи исхрана) / 1 и 2 дете 6-12 год. EUR 4 BB / 12 HB од ден. / 3 и 4 возрасен 12+ год. EUR 9 BB / 17 HB; / Доплата за клима уред 5 EUR од ден.

- Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 или 9 ноќевања и услуга - полупансион (појадок во хотел и мени вечера во ресторан 'Kostis')
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација во хотелите е потребна уплата од минимум 50% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 20 дена пред почетокот на хотелските услуги.
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Early Booking !).


НАПОМЕНИ ЗА РАН БУКИНГ:
- Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.
- ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД МИН. 30% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, а целосна доплата се врши најдоцна до датумот кога завршува попустот за ран букинг.
- Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.
- Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени.
- Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.


-ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 55 EUR (возрасни); 40 EUR (деца 02-12г.)

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.