01.ден         СКОПЈЕ - ИГУМЕНИЦА - КРФ
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 00:10 часот. Поаѓање за Грција во 00:30ч. Ноќно возење со попатни одмори. Пристигнување на пристаништето Игуменица во претпладневните часови. Превоз со траект до островот Крф. По пристигнувањето, трансфер до Кавос и сметување во објектотот за престој. Слободно време за одмор и индивидуални активности. Ноќевање.

од 02. до 09.ден         КРФ - КАВОС
Денови за одмор во Кавос, со можност за дополнителни активности и прошетки. Комуникација со локалните претставници на агенцијата, за користење на евентуални факултативни излети и посети. Ноќевање.

10.ден         КРФ - ИГУМЕНИЦА - СКОПЈЕ

Напуштање на собите до 09:00 часот. Во попладневните часови, заминување на траект. По пристигнување на пристаништето во Игуменица, патувањето продолжува кон Македонија. Возење со повремени попатни одмори. Пристигнување во Скопје, во доцните вечерни часови.


 
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период 24.08. - 16.09.2017
ПОПУСТ од 20% до 25%
 7 ноќевања + автобус + брод од 110 EUR по лице

Термини (намалени цени за наем на студио):
24.08. / 9 ноќевања / 206 EUR (2 лица) / 225 EUR (3 лица) / 290 EUR (4 лица)
02.09. / 7 ноќевања / 134 EUR (2 лица) / 147 EUR (3 лица) / 188 EUR (4 лица)
09.09/ 7 ноќевања / 112 EUR (2 лица) / 122 EUR (3 лица) /  157 EUR (4 лица)
 
- Термините се однесуваат на деновите на поаѓање на групите и на деновите на нивниот влез во хотелот.
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице, со сместување во двокреветна соба, на база седум полупансиони и автобуски превоз. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1€ = 62MKD).

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО: 
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во апартмани и студија, на база 9 ноќевања.
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 
- Факултативни излети и посети за време на летувањето
- Туристичко патничко осигурување 

НАПОМЕНИ: 
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА