Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Хотелски содржини: рецепција, сеф, ресторан, бар, градина, ресторан (ala–cart), детско игралиште, бежичен интернет, отворен базен, детски базен
Опис: Хотелот се наоѓа во близина на местото Геракини, оддалечен на околу 300 метри од песочната плажа. Хотелот располага со ресторан во кој се служат локални специјалитети и се организират традиционална грчка вечер со традиционална музика. 
Сместување: Сите соби се опремени со TV, клима уред и балкони со поглед на море.
Плажа: 300 од плажа, 900 m од центарот на градот
Спорт и забава: голем и детски базен, 
детско игралиште
Услуга: полупансион (појадок и вечера) 

HOTEL SITHONIA MARE 3*** Геракини, Ситонија www.sithonia-mare.com
Месец   МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
термин услуга 21 28 4 11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
DBL GV ( 2+1) 7HB / 159 179 209 219 239 249 259 269 269 269 269 269 249 219 179 149 129
DBL SV ( 2+1) 7HB / 165 185 215 225 245 255 265 279 279 279 279 279 259 225 185 155 135
1 дете 0-11,99 г. -100% / 3 возрасен 12+ год. -30%
*** За резервации до 20.02.2017: -20% ПОПУСТ (за поаѓања Мај,Јуни,Септември) / -15%ПОПУСТ (за поаѓања во Јули, Август)

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
 * Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 * Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
 * Задолжително патничко осигурување.
 * Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И АСА ТУР СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА
- Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга - полупансион (појадок и вечера)
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин  (не се комбинира со Ран Букинг !).
- Во цените се пресметани попусти за Ран Букинг.
- За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги
    (*** Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката за Ран Букинг) ***

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (возрасни); 25 EUR (деца 02-12г.)  

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.