"LAST MINUTE"

ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА !?!

  МАКАРСКА / ХРВАТСКА


(Макарска)  

9 ноќевања и автобуски превоз
 25.Јули  
СОБА/СТУДИО
(минимум 2 лица)
229 €

 


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:  12 дена / 9 ноќевања

 

01.ден         СКОПЈЕ – МАКАРСКА
Состанок на групата во 16:30 часот на паркингот пред хотел "Holiday Inn", заминување за Хрватска во 17:00 ч. Патот води преку граничниот премин Блаце со Косово, Албанија и Црна Гора. Дневно и ноќно возење со попатни одмори.

 

02.ден         МАКАРСКА
Пристигнување во Макарска во претпладневните часови. Попладне, сместување во собите и слободно време за одмор, релаксација и запознавање со летувалиштето. Ноќевање.

 

од 03. до 10.ден         МАКАРСКА
Денови за одмор со престој во соби (со сопствена бања) или студија (со тоалет и кујна) во приватни куќи, на база ноќевање или полупансион (со исхрана во ресторан). Комуникација со локалните представници за евентуални дополнителни услуги, факултативни излети и посети.

 

11.ден         МАКАРСКА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите (до 10:00 часот). Заминување од Макарска во попладневните часови (во 16:00ч.). Дневно и ноќно возење со попатни одмори. Патот води преку Црна Гора, Албанија и Косово.

 

12.ден         СКОПЈЕ
Пристигнување во Македонија во претпладневните часови.


 ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

* Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице, за патување и сместување на минимум 2 лица во соба според цената од табелата !

* Оваа понуда важи само до пополнување на слободните капацитети во моментот на актуелната продажба !

* Понудата се однесува за сместување во "no name" вили, во зависност од моментално слободните капациети !

* Направената резервација има статус "на упит", до конечното потврдување на истата, од службите за резервации !

* За името на конкретната вила за сместување, информација се добива 24 часа пред терминот на поаѓање-реализација !

* Сите останати услови за понудените аранжмани се во согласност со "Општите услови на патување", објавени од СКТМ и САВАНА !