Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, игралиште за деца, пинг-понг, фудбалско игралиште...
Сместување: сите соби се опремени со тоалет, фрижидер, балкон, клима, ТВ. Еден ден во неделата хотелот организира „грчка вечер  со традиционална грчка музика.
Опис: Хотелот се наоѓа на околу 170м. одалеченост од плажа, околу 15 минути пешачење до центарот на Метаморфози.
Плажа: песочна
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

HOTEL OLYMPIC BIBIS 2**+ Метаморфози, Ситонија www.mpimpis.gr
Месец   МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
термин услуга 21 28 4 11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
FAMILY APP (2/2) 7HB / 189 229 269 289 335 345 375 385 385 385 385 385 355 299 229 189 169
1 и 2 дете 0-11,99г. -100% / 1 и 2 дете 12-15,99 г. -70% / 3 возр. 16+ год. -50% / 4 возр. 16+ год. -70% / 5то лице на барање со доплата
FAMILY APP (2/2): 2 одвоени соби со лежаи за 4 лица (1 брачен + 2 единечни) / макс. сместување 4 лица. 5-то лице со доплата
*** За резервации до 20.02.2017: -20% ПОПУСТ (за поаѓања Мај,Јуни,Септември) / -15%ПОПУСТ (за поаѓања во Јули, Август)

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
 * Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
 * Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 * Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
 * Задолжително патничко осигурување.
 * Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И АСА ТУР СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

- Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга - полупансион (појадок и вечера)
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин  (не се комбинира со Ран Букинг !).
- Во цените се пресметани попусти за Ран Букинг.
- За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги
    (*** Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката за Ран Букинг) ***
 
ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (возрасни); 25 EUR (деца 02-12г.)

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.