ЗИМСКИ РАСПУСТ
ALL INCLUSIVE LIGHT

02.01. – 13.01.2019
1 дете до 5  и 1 дете до 12 годин ГРАТИС во соба со 2 возрасни лица 

  2.1. – 6.1.2019 6.1. – 13.1.2019

Classic Premium Classic Premium
Пакет 3 дена (2 ноќи) 136,80 € по лице 161,10 € по лице 121,60 € по лице 143,20 € по лице
Пакет 4 дена  (3ноќи 205,20 € по лице 241,65 € по лице 182,40 € по лице 214,80 € по лице
Пакет 5 дена  (4 ноќи 246,24 € по лице 289,98 € по лице 218,88 € по лице 257,76 € по лице
Пакет 6 дена  (5 ноќи 307,80 € по лице 362,47 € по лице 273,60 € по лице 322,20 € по лице
Пакет 7 дена  (6 ноќи 369,36 € по лице 434,97 € по лице 328,32 € по лице 386,64 € по лице
Пакет 8 дена (7 ноќи 406,98 € по лице 479,27 € по лице 361,76 € по лице 426,02 € по лице

 

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Premium соби: се наоѓа во новиот дел на хотелот Well**** : туш/када, фен, телефон, мини бар, TV, сеф, балкон
Classic соби:во реновираниот дел на хотелот Well**** : туш/када, фен, телефон, мини бар, TV, сеф, балкон во повеќето соби

Во цената е вклучено: 
• Сместување во  Classic или Premium соби
• 1 дете до 5  и 1 дете до 12 годин ГРАТИС во соба со 2 возрасни лица 
• Богат Well појадок
• Лесен ручек на самопослужување со понуда на витална храна
• Вечера со голем избор на загорски и национални специјалитети подготвени пред вас (front cooking)
• Неограничени пијалоци за време на оброците (ручек и вечера)- вино, пиво, скокови, кафе/чај
• Неограничено користење на базените
• Ноќно капење (сабота)
• Користење на  Wellness centru Termalija u Termama Olimia 
• Неограничено користење на фитнес  салата
•  Анимациска  WELL програма за деца 
•  Користење на спортските терени 
• бањарка и пешкир за базен или сауна
• Бесплатно  WI-FI во просториите од хотелот

Во цената НЕ е вклучено: 
• Туристичка такса  1,09 €€ по лице на ден
• Додатен влез во Svijet sauna: 12,00 € по лице
• Доплата за  /апартман 20% /еднокреветна Premium  соба 25,00 €  еднокреветна Classic  соба 15,00 € од ден Попусти: бесплатен престој за дете до  4,99 години со 2 возрасни лица  / 50 % за деца од 5 до 11,99 години на дополнително легло на пакетотот SPA  / 30 % за деца од 5 до 11,99 години на на пакетотот SPA на регуларно легло/ 3-то лице на дополнително легло  15% /