Image result for sofia bulgaria Related image


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

30.декември (недела)     СКОПЈЕ - СОФИЈА

Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во Скопје, во 06:30 часот. Поаѓање за Софија во 07:00 ч. Влез во Бугарија преку граничниот премин Деве Баир. По пристигнувањето, панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, шопинг центарот Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесете позлатени куполи, Дворецот на културата... Сместување во хотел. Ноќевање. 

31.декември (понеделник)    СОФИЈА 
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетки, или можност за организирана посета на некој од познатите шопинг центри: “The Mall”, “Serdika” или “Ikea”. Навечер, дочек на Новата 2019 година на некој од плоштадите во Софија, или факултативна вечера во национален ресторан со уметничка програма. Ноќевање. 

01.јануари (вторник)  СОФИЈА - СКОПЈЕ 
Појадок. Слободно претпладне за индивидуални прошетки, до заминување за Скопје во 12:00 часот на пладне. Пристигнување во Скопје во попладневните часови. 


Цена на аранжманот: 
Hotel Holiday Inn *****  99 € (6.140,00 мкд) 
Hotel ***  
79 € (4.898,00 мкд)

Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со автобус на наведената релација
- Сместување во Софија, во хотел по иабор, на база 2 ноќевања со појадок
- За гостите во хотелот "Holiday inn", слободен e влез во "ESPIRIT Fitness & SPA" центарот       (19м внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар).
- Организиран разглед на градот со локален водич
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Патничко здравствено осигурување.

Напомени:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Организатор на аранжманот: САВАНА ДОО - Скопје

GALLERY