01.ден СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА 
Состанок на групата во Скопје на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 14:30 часот. Поаѓање за Венеција во 15:00 ч. Излез од Македонија преку граничниот премин Табановце. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни одмори. 

02.ден ВЕНЕЦИЈА
Пристигнување на пристаништето “Пунта Сабиони” во Лидо Ди Јесоло, во претпладневните часови. Превоз со брод “вапорето” до центарот на Венеција. Разглед на градот: плоштадот и црквата Св.Марко, Мостот на воздишките, Дуждевата палата, Прокуратите, Мостот Риалто, Каналот Гранде... Слободно време за индивидуални разгледи и прошетки. Во попладневните часови, враќање во Лидо и сместување во хотел. Ноќевање.

03.ден МУРАНО - БУРАНО - ТОРЧЕЛО
Појадок. Слободно време за индивидуални активности и прошетки низ Венеција, или можност за факултативно пловење и посети на островите во венецијанската лагуна: Мурано, Бурано и Торчело. Ноќевање. 

04.ден ВЕНЕЦИЈА - ВЕРОНА - СКОПЈЕ
Појадок. Заминување од хотелот. Попатна посета на Верона - градот на Ромео и Јулија. Разглед на градот: плоштадите Ербе, Данте и Бра, Арената, куќата на Јулија... Можност за шопинг во најпознатиот шопинг центар во северна Италија “Палма Нова“. Патувањето продолжува кон Македонија. Ноќно возење преку Словенија, Хрватска и Србија со попатни одмори. Пристигнување во Скопје наредниот ден околу пладне.

  Цена на аранжманот:   145 Є (8.990,00 мкд) 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација.
- Сместување во хотел *** во околина на Венеција (Лидо ди Јесоло) на база 2 НП
- Панорамски разглед на Венеција и Верона.
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- (*) Превоз со брод “Вапорето” од Пунта Сабионе-Венеција (15 €).
- Факултативно пловење низ венецијанската лагуна (25 €)
- Влезници за музеите и културно-историските споменици
- Туристичка такса по лице од ден, се плаќа на рецепција во хотелот.
- Туристичко патничко осигурување

НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА


ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА KOMПЛЕТНАТА ПОНУДА НА ПРОЛЕТНИ ПАТУВАЊА