Опкружен со велнес градини, загорско зеленило и модерна архитектура во хармонија со природата, хотелот Well**** во Термите Тухељ содржи 264 соби со врвен квалитет. Освен во удобноста на собите, гостите може да уживаат и во бројните wellnes & spa услуги, богата анимација за деца и возрасни, и исклучително квалитетна гастрономска понуда. Вкупниот капацитет на хотелот Well e 264 единици, од кои се издвојуваат 12 апартмани, со кои добивате дополнителна удобност. Хотелските сместувачки капацитети се распоредени во 6 згради, од кои 126 се ново изградени соби (Premium соби) и 138 преуредени соби (Classic соби), секоја од нив притоа нуди спој на елеганција и шарм со широка палета на бои. Собите се опремени со модерна опрема која им овозможува на гостите да се релаксираат и да уживаат. Секоја од нив е опремена со клима, сеф, LED ТВ, мини бара, фен, модерен мебел и „"smart management“ ситем кој им овозможува на гостите дополнително чувство на приватност и сигурност. Секоја соба е декорирана со уметнички дела на д-р по уметност госпоѓа Мирјана Дремпетич Ханжич Смолич.

Сите соби се двокреветни, меѓутоа дадена им можност на гостите да престојуваат во еднокреветни соби со доплата. Хотелот има 6 апартмани кои содржат една спална соба, дневна, бања со туш и балкон. Тие се дизајнирани за гостите кои сакаат да уживаат во елеганцијата на новиот хотел како и фамилии со деца со потреба од дополнителен комфор.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата 

Дополнителни хотелски содржини:
• Сауна свет
• СПА е ВИТА центар
• Водена планета (внатрешен и надворешен дел)
• Адреналин парк
• Ресторан Лати
• Ресторан Замокот на Миханоч а la carte
• Елемент бар-ресторан (нуди пица и мексичка кујна)
• Тера бар (колачи, сладолед, лесни оброци и пијалоци)
• Инфинити бар

Во цената е вклучено:
• Сместување во двокреветни  Classic или Premium соби
• полу пансион , сезона  C е  all inclusive Light /појадок, ручек, вечера + пијалоци за време на оброците )
• Бесплатен влез во  Water planet и Terme Tuhelj,
• 1 слободен влез во  sauna world (classic rooms)
• неограничен влез во sauna world (premium rooms)
• Слободен Влез во базените и  Wellness center Termalija & Thermal park Aqualuna  и Terme Olimia,
• Wellness bag (бањарка и пешкир)
• Аеробик на вода према програмата, утринска гимнастика и употребата на фитнес студиото
• Бесплатен интернет во соба LAN, WIFI
• Неограничено користење на фитнес  салата
• Дневна програма исполнета со спортски активности
• Анимациска  WELL програма за деца “mini club”  

Во цената НЕ е вклучено:
• туристичка такса  1,35 €  по лице  за ден
• полн пансион  2,00 €  по лице  за ден
• Доплата са Apartment – junior suite  30%  по лице  за ден
• влез за сауна 12,00 € по лице  за ден
• Доплата за едјноктеветна Premium room 25,00 € по лице  за ден
• Доплата за едјноктеветна Classic room 15,00 € по лице  за ден

Минимум престој
2 ноќевања/3 ноќевања за период  21.6. – 8.9.2019
2.1. – 13.1.2019 // 15.2. – 3.3.2019 // 19.4. – 5.5.2019 // 21.6. – 8.9.2019 // 25.10. – 3.11.2019 // 20.12. – 29.12.20192.2. бесплатен престој за 1 дете до  4,99 години и 1 дете до 12 годин во соба со 2 возрасни лица за минимум престој од 3 ноќевања

Попусти:
- за дете до  4,99 години со 2 возрасни лица  / 50 % за деца од 5 до 11,99 години на дополнително легло на пакетотот SPA  / 30 % за деца од 5 до 11,99 години на на пакетотот SPA на регуларно легло/ 3-то лице на дополнително легло