Bildergalerie dieser Unterkunft Bildergalerie dieser Unterkunft

Положба: се наоѓа на 9,6 км оддалеченост од аеродромот во Мале,трансфер со глисер 20 мин
Сместување: хотелот располага со 282 соби, опремени со: тоалет, клима уред, ТВ, сеф, мини бар, фен, приватни балкони кои гледаат на плажа
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: 2 ресторани, 3 барови,конференциска сала, оддел за интернет, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, центар за масажа, пица сервис, базен, базен за деца, џакузи
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: базен, базен за деца, џакузи, тенис, риболов, билијард, пинг-понг, сурфање на ветер, кајакарство, нуркање, сквош, спортови на вода (на лице место), , детски игралишта, вечерна забава


Предлог програма на патувањето:

1 ден: Полетување од Скопје во 12: 45 часот, пристигнување во Доха во 18: 40, Полетување од Доха во 02: 00 часот, слетување во Мале  во 09:00 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.
2 ден до 8 ден: Престој во избраниот хотел според табелата , слободно време за индивидуални активности и одмор. 
9 ден: Трансфер до аеродром. Полетување од Мале  во 20: 20 часот , слетување во Доха  во 23:20 часот, пристигнување Скопје наредниот ден во 11:55 часот.


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авионски превоз на релација  Скопје - Доха - Мале - Скопје  
- Аеродромски такси
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата на 7 ноќевања
- Повратен трансфер од аеродром Мале до соодветниот хотел (со хидроавион или брз глисер, соодветен според хотелот) 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
 
НАПОМЕНИ:
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Цената е дадена за миниум 2 лица

Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.

GALLERY