- Цените се изразени во евра за наем за 7 ноќевања, за уплати во денарска противвредност (1€=62 мкд.) 
- За покрaток престој од 7 дена цената се зголемува за 15%(минимум престој 3 ноќевања)

Попусти:
Деца 2-10г. во сите типони на соби се намалува 8.5€ од ден.
Дете  2-5г. во 1/2 соба (на заедничко легло)со двајца возрасни, доплата за HB.
Две деца 2-10г. на дополнително легло, плаќаат по 50% од цената.

Доплати:
16 € по лице на ден за HB и 5 € по лице на ден за BB за гости на "Небеска столица стол 1" 
Деца  0-2г. – бесплатно; деца 2-10г. – 50%

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено. 

GALLERY