Локација: Лоциран е во просторот на Националниот Парк "Пелистер" на локалитетот "Бегова Чешма" на надморска височина од 1420 метри, на 15км од градот Битола.
Сместување: Сите хотелски соби се опремени со телефон, ТВ со сателитска програма, мини бар, тоалет и централно греење.
Услуга: НВ (полупансион)
Содржини: рецепциј, аперитив бар, ресторан, дневен престој, библиотека, видеотека, шах.


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
oд 21.01.2019  до 01.03.2019  (тридневни пакет аранжмани)
Престој од Понеделник до Петок
 Цена по лице на услуга Полу Пансион - 3480
Престој за време на викенд
 Цена по лице на услуга Полу Пансион - 3870,00 денариЦените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY