Локација: на 1.5 километар од Гондолата, на 450 метри од центарот на Банско
Капацитет: 127 студија и апартман
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, ски остава, СПА центар (затворен базен, две сауни, Џакузи, солариум, парна бања, масажа, хидро масажа), чување и нега на деца 2-6 год., подземен паркинг.
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и фен

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).  

Во цената е вклучено:
WiFi интернет, парна бања, базен, сауна, џакузи, хидро масажа, фитнес, мини клуб, клуб за деца (3-6g.) со бебиситерка во текот на денот од 08 до 22 часот, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:  
          
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за полупансион 15,5€ возрасен за деца 4-12г 8€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 110€ / возрасен, 55€ / дете (4-12г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 43€ / возрaсен , 21,5€ / дете (4-12г). 

 
Максимален број на лица:  Studio Lux/ APP Lux ( 2+1 ), APP delux/, APP executive 2+2, APP 2 спални (4+1).
Минимум престој 4 ноќевања во периодот 21.12-27.12.2017 и  28.12-02.01.2018 

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15% за уплати до 15.10.2017, -10% за уплати до 30.11.2017. Попустите се пресметуваат на основната цена. 
2) 7=6, 14=12 за период: 08.01-20.01.2018 & 11.02-10.04.2018;  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.