"LAST MINUTE"

ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА !?!


 КУШАДАСИ / ТУРЦИЈА

Image result for KUSADASI
(Кушадаси)  

9 ноќевања со појадок и автобуски превоз

 28.Јули  
СОБА (минимум 2 лица) 165 €

 


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:  12 дена / 9 ноќевања

 

  01. ден                       СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори. 

 02. ден                        КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

 од 03. до 10. ден        КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети. 

 11. ден                         КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори.  

 12. ден                         СКОПЈЕ 
Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.


 ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

* Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице, за патување и сместување на минимум 2 лица во соба според цената од табелата !

* Оваа понуда важи само до пополнување на слободните капацитети во моментот на актуелната продажба !

* Понудата се однесува за сместување во "no name" хотели **/***, во зависност од моментално слободните капациети !

* Направената резервација има статус "на упит", до конечното потврдување на истата, од службите за резервации !

* За името на конкретниот хотел за сместување се добива 24 часа пред терминот на поаѓање-реализација !

* Сите останати услови за понудените аранжмани се во согласност со "Општите услови на патување", објавени од СКТМ и САВАНА !