Gallery image of this property Gallery image of this property
Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Кратово.
Сместување: Секоја соба има LCD TV со кабловска телевизија, минибар, некои од собите имаат и дневен престој со софа, опремени со туш и тоалет.
Содржини: Сите соби се опремени со клима уред, бесплатно Wi-Fi, бесплатен паркинг, A-La-Carte ресторан со летна тераса со отворен поглед на градот, лоби бар...


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.