Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Во центарот на Маврово.
Сместувачки капацитети: Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани. Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија.  
Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера).
Хотелски содржини: ресторан, бар.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.