Gallery image of this property  Gallery image of this property


РЕДОВНИ ЦЕНИ

Hotel SLATINA **** Vrnjacka banja
BB
Тип на сместување 1/1 1/2
DBL standard 59 € 40 €
DBL superior 69 € 43 €
Apartman 71 € 53 €
Lux соба 78 € 62 €
3то возрасно лице / 26 €
HB
Тип на сместување 1/1 1/2
DBL standard 63 € 45 €
DBL superior 71 € 47 €
Apartman 77 € 58 €
Lux соба 82 € 66 €
3то возрасно лице / 30 €


*Цените се дадени по лице на ден

Деца до 7 год. - бесплатно
Деца од 7-12 год. Доплата од 19€ ноќевања со појадок од ден, и 22 € полупанскион 

Доплата за апартман со детска соба:
деца до 2 год. Бесплатно
деца од 2-7 год.доплата 24€ по дете на ден
деца од 7-12год. Доплата за BB /29€ по дете на ден, HB/31€ по дете на ден.

Туристичка такса и осигурување 1,5€ возрасен, деца 7-14 год. -0,75 €, деца до 7 год. Бесплатно.


ОСНОВЕН ПАКЕТ
154 € по лице за 2 ноќевања со појадок

Во цената е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Бесплатно користење на wellness центарот, со претходна резервација за во период од 20:00 до 22:00 часот
Романтична вечера со вино
Бесплатни две масажи 

Фамилијарен пакет

Пакет DBL standard DBL superior Apartman
2 НВ 90 € 103 € 119 €
3 НВ 128 € 150 € 160 €

 

 Во цената е вклучено:

2 или 3 ноќевања по лице на полупансион(појадок и вечера) 
Бесплатно сместување за две деца до 12 години
Бесплатно користење на wellness центарот, за во период од 09:00 до 12:00 часот
Бесплатна игротека


Сениор пакет 

Тип на соба HB FB
1/1 50 € 55 €
1/2 36 € 40 €


Минимиум 2 ноќевања на полупансион или полн пансион за две лица над 50 години

Топол напиток за добро дојде чај или кафе
Вода од изворот Слатина за време на појадокот

Туристичка такса и осигурување 1,5€ возрасен, деца 7-14 год. -0,75 €, деца до 7 год. Бесплатно.
* Овие пакети не важат за период:28.12-02.01.2019 год.


WELLNESS ПАКЕТ ЗА 2 ЛИЦА
Период: 01.11.2018-31.05.2019

Пакет 1 - Цена: 179 €
Во цената е вклучено:
2 ноќевања на база полупансион во стандард или супериор соба
Секојдневно користење на спа содржините (базен со солена вода, слена соба, парна бања, тепидариум, сауна, џакузи)
Поклон пилниг на тело за две лица
Две масажи во траење од 30 минути(по избор релакс, терапевска или спортска масажа)
Вклучен пијалок за двете вечери


Пакет 2 - Цена 190 €
Во цената е вклучено:
2 ноќевања на база полупансион во стандард или супериор соба
Секојдневно користење на спа содржините (базен со солена вода, слена соба, парна бања, тепидариум, сауна, џакузи)
Третман на тело за две лица во парна бања со арома на темно чоколадо и портокал
Масажа "Exotic trip" со пилинг од манго и масло од лимета  со време на траење од 60 минути
Масажа за него со време на траење од 60 минути
Пијалок за време на вечерата

Пакет 3 - Цена 203 €
Во цената е вклучено:
2 ноќевања на база полупансион во стандард или супериор соба
Секојдневно користење на спа содржините (базен со солена вода, слена соба, парна бања, тепидариум, сауна, џакузи)
Третман на тело за две лица во парна бања со арома на темно чоколадо и портокал
Масажа за неа со време на траење ос 60 минути
Масажа за него (по избор релакс, терапевска или спортска ) со време на траење од 60 минути
Пијалок за време на вечерата

GALLERY