Дишете во духот на пролетта и прославете ги Велигден и 1ви Мај.
Период на престој од 26.04. - 05.05.2019
2 возрасни и деца (од 2 до 15 години) бесплатно , по цена на пакетот:
5 дена / 4 ноќевања 390 €
7 дена / 6 ноќевања 550 €
Полупансион услуга (доручек и вечера) со неограничена употреба на СПА центар за деца и возрасни.
Цената вклучува програма и анимација за деца за време на Велигденските и Мајските празници.


 Fotografija objekta iz galerije  Fotografija objekta iz galerije
Локација: Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа.
Сместување: Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на чај/кафе.
Услуга: HB (полупансион)
Содржини: Во понуда хотелот има модерен спа центар, ресторан со традиционална и интернационална кујна. Отворен и затворен базен, парна бања и сауна. Во СПА центарот има солена соба, биосауна, масажи, теретана, тепидариум. На располагање гостите имаат и детско игралиште, пинг-понг и игротека. Најблиската ски стаза е оддалечена на 2,5 км. Во 
склоп на објектот се наоѓаат содржини за скијачи, а во близина на хотелот гостите имаат можност за велосипедизам и пешачење.
* Објектот нуди бесплатен превоз до и од центарот Копаоник, од кој е оддалечен 5,5 км.


 ХОТЕЛ - ЗИМА 2018/2019


* Цените се изразени во € по лице (за наведениот број на лица) во дадениот период за наведените минимум денови на престој,  за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд.)
* Детска недела: БЕСПЛАTНО сместување на две деца во придружба на двајца возрасни:
** Недела на СКИ ПАС:
БЕСПЛАТЕН шестдневен СКИ ПАС за возрасни (акцијата е валидна само за седумдневен аранжман)

Во цената е вклучено:
Ноќевање со појадок и вечера
Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, крпи
Превоз до ски лифтовите пет пати на ден 
Kористиње на содржините од SPA&WELLNESS центар со површина на 1500m² и содржина: затворен базен со димензии 14x6 m со џакузи (длабочина 1,7m), отворен базен со димензии 10x5 m (длабочина 1,5m), џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), aромa-парно (турска) бања, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидатиум, дозволен е престој на деца над 12год.
Содржина за деца: базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m), детски базенс со димензии 13x11m (длабочина 1m) со анимации и тобогани.  Наем на студио / апартман
Неограничено користење на фитнес, бебешко креветче на барање, Отворен паркинг 
Забава за деца: дружење со Дедо мраза за вереме на Новогодишните празници, користење на игротека во присуство на родител

Во цената не е вклучено(се наплатува на лице место):
- Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно

Попусти:
- Можност за краток престој, само на упит со доплата +20% на ден.
- дете 0-7г.на заедничко легло – бесплатно во 1/2 соба  
- дете 0-15г. со еден возрасен -50% попуст
- деце 0-15г. со двајца возрасни на посебно легло во соба 1/2+1 - 50% попуст, второ дете 0-7г. во кревет со родител - бесплатно 
- деца 0-15г. со двајца возрасни на посебно легло во апартман -50% попуст 
- Трето возрaсно во соба 1/2+1 - 30% попуст
- Четврто возрасно во апартман 1/2+2 - 70% попуст
- Четврто и петто возрасно во апартман 1/2+3 - 50% попуст
- Петто и шесто возрасно во апартман 1/2+4 - 50% попуст

GALLERY