Gallery image of this property Gallery image of this property

Содржини: хотелот располога со 8 еднокревeтени соби, 81 двокреветна соба (45 со брачен кревет), 60 супериор соби, 11 апартмани, и 5 супериор апартмани.
Ресторани – пансионски ресторан, италијански и национален, лоби бар, конференциска сала, интернет кафе, Wellness центар, фитнес, куглана, билјард,игротека, мини бар, сеф во соба, менувачница. 


Hotel IZVOR ***** – Arandelovac
Тип на сместување Услуга Цена
DBL HB 75 €
SGL HB /
DBL superior HB 90 €
Apartman HB 130 €
Suerior apartman HB 175 €

                                                                      *Цените се дадени по лице на ден

Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15 год. 0,5€ , деца до 7 год. Бесплатно

Во цената е вклучено:
полупансион(појадок и вечера), неограничено користење на спа, фитнес, аква парк(во сезона) и интернет.

Доплата за 3то возрасни лице 70 € по лице на ден
1во дете до 6 год. Во придружба на двајца возрасни – бесплатно
Цена за престој за секое второ или наредно дете до 6 год., во придружба на еден или двајца возрасни се наплатува 25% од цената на доплатата на  3то возрасно лице
Деца од 6-12 год. Во придружба на еден или двајца возрасни се наплатува 50% од цената на доплатата за 3то возрасно лице 


НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ
5 дена / 4 ноќевања (29.12.2018-02.01.2019)
4 дена / 3 ноќевања (30.12.2018-02.01.2019)

Тип на сместување 4 дена/3 ноќи 5 дена/4 ноќи
DBL 400 € 475 €
DBL superior 460 € 550 €
Apartman 615 € /
Superior apartman 790 € 965 €
Доплата за 3то/4то возрасно лице 380 € 450 €

*Цените се дадени по лице за наведениот пакет

Во цената е вклучено:
Полупансион(појадок и вечера)
Дочек на Нова Година- Свечена Вечера со музички програм
Целодневна анимација за деца
Неограничено користење на Spa&Wellness центар
Прво дете до 6 год. - бесплатно, второ дете до 6 год. 95€, деца од 6-12 год. 190€


Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15 год. 0,5€ , деца до 7 год. Бесплатно

 

GALLERY