Gallery image of this property Gallery image of this property

 

Hotel DANICA ** Врњачка Бања
Тип на сместување Услуга Цена 
DBL standard RO 14,5 €
SGL RO 19,5 €
DBL superior RO 18 €
Apartman со кујна RO 18 €
Family RO 18,5 €
DBL deluxe RO 20,5 €
Penthouse apartman RO 18,5 €
* 3то возрасно лице и дете 6-10 год.
7 €
Појадок 3 €
Појадок
3,7 €
Вечера
3 €

* Цените се дадени по лице на ден


* 3то лице може да се смести во Penthouse, Apartman со кујна и во DBL superior соба
Деца до 5год. Бесплатно во кревет со родител,-60% попуст на исхраната.
Деца од 6-10год. Доплата 7 € на ден и -60% попуст на исхраната
Туристичка такса 1€ возрасен, 0,5€ за деца од 7-15год., деца до 7 год. - бесплатно 

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY