Локација:  Се наоѓа на 100 метри од најдолгите ски патеките на планината  Похорје  и околу 10 минути возење од центарот на вториот по големина град  на Словенија, Марибор.
Капацитет: Double room Standard, Double room Superior, Suite, Family room
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, фитнес центар, СПА центар (отворен беаени и затворен базен со термална вода, сауна, салон за убавина) паркинг. Можности за рекреација - велосипедизам, јавање, пешачење, голф итн.
Опременост на собите:ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и клима.


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019/2020...

Цените се дадени по лице од ден за сместување во соба по избор од табелата.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица

Во цената е вклучено:
Сместување во двокревтна соба
Полупансион (појадок и вечера)
Неограничен влез во Wellness centar Bellevue
Фитнес
Бесплатен WI-FI
Паркинг
Вклучени ски карти за сите денови престој

Задолжителна доплата за Нова Година:
HABAKUK * * * * / * * * * SUP -160 € возрасен, деца од 0-2г.- БЕСПЛАТНО, 2-12г.-50%

Попусти:
* деца до 6 години во соба со родители – БЕСПЛАТНО
* деца 6-12 години во соба со родители на основно легло -30%
* деца 6-12 години во соба со родители на дополнително легло -50%
* деца до 6 години во соба со родители на дополнително легло – 15€ вo SUPERIOR соба

Доплати:
* еднокреветна соба 9€ доплата од ден
* baby cot 9€
* домашни миленици 15€

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY