Image result for hotel fontana vrnjacka banja Related image

Локација: Врњачка бања
Сместување: супериор соби, супериор соби со тераса, супериор комфорт соби, апартман стандард, апартман супериор, сите соби се опремени со клима, мини бар, фен за коса, телефон, Wi-Fi интернет.
Услуга: HB (полупансион)
Содржини: A la carte ресторан, модерен лоби бар, аудио-визуелно опремена конференциска сала, современ велнес и спа центар, фитнес центар, паркинг...
* Хотелот е реновиран во 2017 година.Цените се дадени по лице за 3 или 4 ноќевања

Во цената е вклучено:
- Сместување на полупансион(појадок и вечера)
- Свечена вечера за Дочек на Нова Година со неограничено пиење и музички програм
- 01.01.2019 – свечена вечера со музички програм
- 10% попуст на wellness третманите
- Користење на затворен базен
- Бесплатен паркинг
- Интернет

Во цената не вклучено:
- Туристичка такса и осигурување 1,5€ по лице на ден

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.