Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски, на 11.мај.

Сакаме да ве информираме дека влезниците за концертот на Rag'n'Bone Man ќе бидат пуштени во продажба од 06.октомври (петок) точно во 09:00 часот, по цени од:

ПАРТЕР 600 денари
ФАН ПИТ 990 денари
ТРИБИНИ 1200 денари
ВИП 1500 денари 


Големо задоволство ни е да ви најавиме дека по пауза од три години, човекот на кого навистина не му е потребна никаква реклама и човекот на кого навистина не му се потребни никакви артибути и суперлативи во најавата- Ѓорѓе Балашевиќ, доаѓа да одржи концерт за којшто сите знаеме дека ќе биде уникатен.
Hа 19ти мај, во 20 часот, ВИП Арената „Борис Трајковски“ како и секогаш ќе биде преполна со фановите на Џоле којшто тој ги нарекува „бистроооки“, не само од Македонија, туку и од цела поранешна Југославија, бидејќи има многу луѓе коишто го гледаат на сите негови концерти.
* 700 денари ПАРТЕР (стоење)
* 900 денари ТРИБИНИ (блок 1 и 15)
* 1000 денари ТРИБИНИ (блок , 5, 6, 7, 9, 10 и 11)
* 1200 денари GOLDEN SEATS (блок 2, 4, 8, 12 и 14)


ROGER WATERS - 04.05.2018
Арена Армеец, Софија
ЕДНОДНЕВЕН АРАНЖМАН СО ПРЕВОЗ И ВЛЕЗНИЦА


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

Автобуски превоз + влезница ПАРТЕР (стоење) = 4900 ден
Автобуски превоз + влезница ФАН-ПИТ  = 5900 ден

Аранжманот опфаќа:
*Автобуски превоз и влезница 
Аранжманот не опфаќа:
* меѓународното патничко осигурување (може да го уплатите во туристичката агенција од каде што го купувате аранжманот)


ВАЖНО!!!
За реализирање на аранжманот потребен е минимум од 15 патници
При купување на пакет арнжманот задолжително испратете ги вашите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com
Организатор на патувањето е ККЗС


Andre Rieu - 17.06.2018
СОФИЈА, Арена Армеец
ЕДНОДНЕВЕН АРАНЖМАН СО ПРЕВОЗ И ВЛЕЗНИЦА


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:
Автобуски превоз + влезница трибина Ц.3.3. = 4800 ден
Само превоз - 1700 ден
Аранжманот опфаќа:
*Автобуски превоз и влезница 
Аранжманот не опфаќа:
* меѓународното патничко осигурување (може да го уплатите во туристичката агенција од каде што го купувате аранжманот)
ВАЖНО!!!
За реализирање на аранжманот потребен е минимум од 15 патници
При купување на пакет арнжманот задолжително испратете ги вашите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на contact@kupikartizase.com
Организатор на патувањето е ККЗС


Eден од навистина најдобрите и најголеми диџеи на светот на сите времиња АRMIN VAN BUUREN ќе биде вториот хедлајнер на навистина неверојатно атрактивното издание на OHRID CALLING 2018 година!
Како што веќе најавивме, првите хедлајнери на OHRID CALLING 2018 се Dimitri Vegas & Like Mike кои ќе настапат на 01-ви август, ноќ спроти Илинден, на стадионот „Билјанини извори“, додека Аrmin van Buuren како втор хедлајнер, ќе настапи во сабота, на 04-ти август, на истото место.

ПАРТЕР 2- 1000 денари
ПАРТЕР 1- 1.500 денари
ФАН ПИТ- 2.000 денари
Во продажба ќе бидат пуштени и блок влзеници за ова шоу и она на DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE, по цени од: 
ПАРТЕР 2- 1.600 денари
ПАРТЕР 1- 2.100 денари
ФАН ПИТ- 3.000 денари 


Во рамки на последната светска турнеја, насловена како и нивниот последен албум "Score", популарното дуо ќе настапи во Скопје на 06ти октомври годинава, во ВИП Арена Борис Трајковски.
2 CELLOS за прв пат доаѓаат во Македонија со големо продукциско арена шоу, какво што во изминативе неколку години го имаат во сите големи арени низ целиот свет.
Билетите ќе бидат пуштени во продажба на 02-ри април во 09 часот наутро, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн на веб страницата на ККЗС, по следниве цени и категории:
ПАРТЕР 990 денари
ФАН ПИТ 1.500 денари (само 1.000 влезници)
ТРИБИНИ 1.200 денари (блок 1 и 15)
SILVER SEATS 1.500 денари (блок 2, 5, 6, 10, 11 и 14)
GOLDEN SEATS 1.990 денари (блок 3, 4, 7, 8, 9 и 12)