Локација: се наоѓа на  6 минути долгата и убава плажа на Бо Валон. Главниот град на Викторија е околу 5 км и аеродромот Мае е околу 15 км.
Хотел: располага со отворена рецепција, основен ресторан "Parrot Restaurant" со интернационална и креолска кујна, како и а-ла-карте рестораните "Pizzeria" со италијански специјалитети, "Le Canton" со кинеска "Teppanyaki Counter" со јапонска и " Индискиот Тандури Кујна "со индиската кујна. На располагање се исто така 3 бара, базен, детски базен, бутици, безжичен интернет во лобито и салон за масажи (со доплата), казино, како и игралиште.
Оброци: Со вклучен  појадок. 
Соби: 232
Стандард: приближно 28 м 2, со простор за седење, бања со туш / WC, фен, ТВ / музички канал, телефон, безжичен интернет со доплата, клима, минибар, електричен котел за кафе / чај, сеф, во главната зграда на 1-ви и Втор кат со прозорци .
Супериор: приближно 36 м2. иста како стандард, неодамна реновирани, со када , се наоѓаат на приземје.
Делукс: приближно 40 м2  иста како стандард, во вили во градината, секој со 4 кревети, плус бањарки, кошница со овошје, подарок на  заминување, тераса / балкон.Забава: дневна вечер програма
Спорт & Фитнес: вклучени во цената: фитнес-центар, водни тркала, одбојка, бадминтон,пинг -понк , фудбал, пикадо. Доплата: нуркање (PADI) шипинг, windsurf, скијање на вода, џет ски, падобран.
Попусти за меден месец:
За младенци хотелот дава 20% попуст за невестата. Во хотелот исто така ќе добијат повисока категорија на соба во супериор или делукс спрема расположливоста на слободни собите, 1 шише шампањ, кошница со овошје и 1 подарок при пристигнувањето. 


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
1 ден  Полетување од Скопје во 11:55 часот, пристигнување во Доха  18:50 часот
2 ден Полетување од Доха во  2:30 часот  пристигнување во Сејшели во  09:10 часот
3 ден до 10 ден Престој во избраниот хотел на база ноќевање со појадок ,  слободно време за индивидуални активности и одмор. 
11 ден Полетување од Сејшели за Доха во  18:10 часот, слетување во 22:45 часот.
12 ден Полетување од Доха за Скопје во 07:15, пристигнување Скопје во 10:55 часот.


ХОТЕЛИ Соби Услуга мај јуни  јули
авуст
Berjaya Beau Vallon Bay Resort аnd Casino *** 
Beau Vallon, Mahe Island
DBL Superior  7BB  1030  1030  935  1100

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авионски превоз на релација  Скопје -Доха- Сејшели
- Авионски превоз на релација Сејшели-Доха-Скопје
- Аеродромски такси
- Сместување во одбраниот хотел на база на 7 BB (ноќевање со појадок)


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 ***Трансфери од аеродром до   соодветниот хотел
Патничко осигурување
Индивидуални трошоци

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)

НАПОМЕНИ:
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Цената е дадена по лице  за миниум 2 лица
- Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите. 
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.

GALLERY