Hotel Albora  KusadasiDouble Room

Локација: хотелот се наоѓа на 50 м. од центарот на Кушадаси
Сместувачки капацитети: сите хотелски соби се комплетно опремени со клима, балкон со поглед на море или поглед на базен.
Услуга: BB (ноќевање со појадок)
Хотелски содржини: ресторан бар, базен, сауна, спа центар.


РЕДОВНИ ЦЕНИ

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.


ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУС


НАПОМЕНА: ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА СОБИ,  ХОТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ОТПОВИКА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА!
- Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)  
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица 
- АКЦИЈА!!!! Побарајте информации за попусти за рана уплата до 30%.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје (поаѓање во 12:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 9 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)
 
Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено. 

 

GALLERY