КУШАДАСИ - АВТОБУС

Image result for KUSADASI Image result for KUSADASI

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

12 дена / 9 ноќевања

  01. ден               СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 09:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 10:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори. Во Турција, премин со траект преку Мраморно море кај местото Чанакале.


02. ден                  КУШАДАСИ  

Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор и индивидуални активности. Ноќевање.


од 03. до 10. ден                   КУШАДАСИ

Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети.

11. ден                  КУШАДАСИ - СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Патот води преку Измир, Чанакале и Грција. Ноќно возење со попатни одмори. 


12. ден                 СКОПЈЕ

Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.


>>> ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА КОМПЛЕТНАТА ПОНУДА НА ХОТЕЛИ<<<


- Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)  
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица. Побарајте информација на следниот линк
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во хотел DIAS **  (5 EUR на ден по лице, со резервација)
- Доплата за соба SV (поглед на море) во хотел SUNDAY ***  (6 EUR на ден по лице, со резервација)
- Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите DIAS **, OZCAM ** и AARGAU **  ( 3 EUR по соба на ден)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје (поаѓање во 10:00 h ,паркинг спроти хотел Holiday Inn)
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 9 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)

ЗАБЕЛЕШКИ: 
- Само Автобуски превоз (без сместување): 80 EUR (60 EUR деца до 12 г.)
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- Во хотел ARORA****, трокреветните соби немаат балкон.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
 
ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (КОНЕКЦИИ И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):
 
Место и време на поаѓање:
Скопје      10:00 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес       10:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино  11:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 11:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)  
Гевгелија  12:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Турција: 14:00 h (локално време, 13:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови:
Куманово  08:30 h (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар  07:30 h (паркинг кај Дом на култура)
Тетово  08:30 h (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани  08:30 h (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип 09:15 h (паркинг пред пошта)
Кичево  08:00 h (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга  07:00 h (хотел Дрим, трафики)
Охрид 07:15 h (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен 08:00 h (спроти автобуска станица)
Битола 09:30 h (паркинг кај спортска сала)
Прилеп 10:00 h (БП Лукоил)
Кавадарци 10:30 h (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш  10:00 h (БП Макпетрол)
Струмица  10:45 h (паркинг пред Тинекс)
Доплата за конекција - 10 € по патник