АКТУЕЛНИ ПОНУДИ

ВЕНЕЦИЈА И ВЕРОНА
ВЕНЕЦИЈА И ВЕРОНА

8-ми МАРТ

факултативна посета на Фиренца...

129 €

по лице
пребарај
НОВИ САД и БЕЛГРАД
НОВИ САД и БЕЛГРАД

8-ми МАРТ

посета на винаријата и средба со Звонко Богдан...

109 €

по лице
пребарај
МАЛТА
МАЛТА

ВЕЛИГДЕН 2018

термин: 04 Април, 5 дена / 4 ноќевања

од 425€

пребарај
АТИНА
АТИНА
DETAILS
ВЕНЕЦИЈА И ВЕРОНА
ВЕНЕЦИЈА И ВЕРОНА
DETAILS
РИМ
РИМ
DETAILS
ПАРИЗ
ПАРИЗ
DETAILS
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ВО ГРЦИЈА
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ВО ГРЦИЈА

Халкидики, Пиериа, Јонски брег...

7 или 9 нокевања со превоз...

од 49€

по лице
пребарај
АНТАЛИЈА
АНТАЛИЈА

Аланија, Белек, Сиде, Кемер...

Директен чартер лет + трансфери + 6AI...

209 €

цена од
пребарај
ХОТЕЛСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ
ХОТЕЛСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ

ГРЦИЈА

7 полупансиони + автобуски превоз..

147 €

цена од
пребарај
АЛАНИЈА
АЛАНИЈА
DETAILS
БЕЛЕК
БЕЛЕК
DETAILS
КЕМЕР
КЕМЕР
DETAILS
КОСТА БРАВА
КОСТА БРАВА
DETAILS
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018

ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА

 -20% попуст за рана уплата...

22,6 €

HB од
пребарај
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ - ХОТЕЛИ
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ - ХОТЕЛИ

ГРЦИЈА

-25% за резервации до 31.01.2018...

112 €

7HB од
пребарај
TORONI BLUE SEA (OLD WING ***)
TORONI BLUE SEA (OLD WING ***)

ЛЕТО 2018

-25% за резервации до 31.01.2018...

127 €

7HB од
пребарај
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ХРВАТСКА
ХОТЕЛИ ВО ХРВАТСКА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
DETAILS

ЗАНЗИБАР

остров во Индиски Океан...

Занзибар денес е место што важи за една од најромантичните дестинации за незаборавен меден месец.

3/5
10 AI од 1570 €
ЗАНЗИБАР
БАЛИ

БАЛИ

ИНДОНЕЗИЈА

Ова е една од 33 покраини со главен град Денпасар на југот од островот. Бали воедно е најмалата покраина во Индонезија...

3/5
9 BB од 860 €
КРСТАРЕЊЕ ПО МЕДИТЕРАН

КРСТАРЕЊЕ ПО МЕДИТЕРАН

Доживејте едно поинакво искуство и искористете ја можноста да истражите нови места во текот на вашето патување...

5/5
веќе од 509 € по лице

ТОП ДЕСТИНАЦИИ

и Вие можете да отпатувате

Замислете дека можете да отпатувате некаде каде досега само сте мечтаеле. Можеби сте мислеле дека тоа е премногу далеку, комплицирано или скапо?! Но ние, веруваме дека навистина го имаме вистинското решение за Вас. Едноставно ви останува и Вие да поверувате во тоа...

КУБА
КУБА

ХАВАНА и ВАРАДЕРО

 Единствена можност да ја посетите можеби и најспецифичната земја на западната полутопка.

ПОВЕЌЕ
ТАЈЛАНД
ТАЈЛАНД

БАНГКОК и ПАТАЈА

Посетете ја една од најпривлечните земји, која се наоѓа на далечниот исток од Азија.

ПОВЕЌЕ
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ

ДУБАИ

 Дубаи е само еден од седумте обединети арапски емирати. Но сепак, по многу нешта е единствен во светот.

ПОВЕЌЕ
ОАЗА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН
ОАЗА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН

МАЛДИВИ

Многумина велат дека токму таму, го пронашле својот замислен рај на земјата.

ПОВЕЌЕ

TRAVEL INFO BLOG

НАЈНОВИ ОБЈАВИ НА БЛОГОТ

ПАРИЗ
ПАРИЗ

Париз, градот на светлината или нешто многу повеќе. Имајќи ја сета своја историја, архитектура и уметност...

ВЕНЕЦИЈА
ВЕНЕЦИЈА

Венеција, градот од соништата. Зарем некој можел да помисли дека е возможно да се живее на вода?! 

БАРСЕЛОНА
БАРСЕЛОНА

Барселона, кралицата на Каталонија ве освојува уште на првиот поглед. Град со прекрасна архитектурa...

TRAVEL info
TRAVEL info

Сите досегашни изданија на TRAVEL info на едно место. Потсетете се како во изминатите години...

МАЛДИВИ
МАЛДИВИ

Малдивите се познати по своите природни убавини - син океан, бели плажи и умерени температури...

БАНГКОК
БАНГКОК

Бангкок е главен град на Тајланд со популација преку 11 милиони жители, претставува еден од најпознатите...

БАЛИ - ИНДОНЕЗИЈА
БАЛИ - ИНДОНЕЗИЈА

Бали е индонезиски остров и се наоѓа меѓу Јава на запад и Ломбок на исток. Ова е една од 33 покраини со главен...

THE POWER OF TRANSFORMATION
THE POWER OF TRANSFORMATION

Изложба на Рубенс, виртуозот на барокното сликарство. Оваа специјална изложба...

РАФАЕЛО ВО АЛБЕРТИНА
РАФАЕЛО ВО АЛБЕРТИНА

Албертина ја поставува првата изложба во Австрија на Рафаело Санти кој е еден од 3 најзначајни уметници на ренесансата...

БОЖИЌНИТЕ ПАЗАРИ ВО ВИЕНА
БОЖИЌНИТЕ ПАЗАРИ ВО ВИЕНА

  Зимата пристигна и тоа значи дека прекрасните градски плоштади во Виена ќе станат уште...

ВИЕНА
ВИЕНА
Виена често се нарекува "Град на музиката" или "Главен град на музиката", бидејќи повеќе познати композитори живееле овде...

КОЈ ПАТУВА СО НАС ?!

ДОВЕРБА И ТРАДИЦИЈА

Кога ќе погледнеме кон сопственото минато и ќе се обидеме да се потсетиме на сите убави мигови поминати во дваесетишестгодишното патување со Вас, заклучуваме дека меѓусебните чувства на взаемно почитување и доверба, веќе ја формирале заедничката традиција. Ние ви благодариме поради тоа.

Професионална услуга

Со нашето искуство и кадровската професионалност, континурано ја потврдуваме востановената синтагма, за "Комплетен туристички сервис".

ПОВЕЌЕ

Постојана подршка

Одговорноста и грижата за своите клиенти, секојдневно ја докажуваме со постојаната подршка и достапност на нашите вработени. 

ПОВЕЌЕ

Поволни цени

Прифатливите цени, во реална корелација со понудените услуги и аранжмани, најдобро ги дефинира огромниот број на постојани корисници.

ПОВЕЌЕ

КАКО НИЗ WEB СТРАНИЦАТА?

ПРЕБАРАЈ - СЕЛЕКТИРАЈ - РЕЗЕРВИРАЈ

Оваа веб страница се состои од две интернет платформи, кои на одредени места се поврзани помеѓу себе. Во нејзината основа, страницата е информативна и воглавно наликува на повеќето слични веб страници. Но, доколку решите да пристапите на нејзината "online" платформа за продажба (наскоро ќе се активира), пред Вас ќе се отворат многу повеќе можности за пребарување, селектирање и резервирање, во зависност од услугата за која се интересирате и начинот на кој сте спремни истата да ја уплатите.

Ваша Савана