АКТУЕЛНИ ПОНУДИ

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2019
ГРЦИЈА - ЛЕТО 2019

АПАРТМАНИ И ХОТЕЛИ

7 или 9 дена со автобуски превоз...

50 €

цена од
пребарај
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА

ЛЕТО 2019

Попусти за рана резервација до -45%...

27,5 €

HB од
пребарај
ШОПИНГ ВО СОЛУН
ШОПИНГ ВО СОЛУН

ONE SALLONICA OUTLET MALL

Eдно лице плаќа, Второ лице оди гратис!

800 мкд

1+1
пребарај
БУГАРИЈА
БУГАРИЈА
DETAILS
СРБИЈА
СРБИЈА
DETAILS
СЛОВЕНИЈА
СЛОВЕНИЈА
DETAILS
МАКЕДОНИЈА
МАКЕДОНИЈА
DETAILS
РИМ
РИМ

НОВА ГОДИНА 2019

5 дена/4 ноќевања со авионски превоз...

379 €

цена од
пребарај
ВИЕНА
ВИЕНА

НОВА ГОДИНА 2019

5 дена/2 ноќевања со автобуски превоз

165 €

по лице
пребарај
ТИВАТ
ТИВАТ

НОВА ГОДИНА 2019

4 дена/2 ноќевања со автобуски превоз

99 €

по лице
пребарај
ВЕНЕЦИЈА
ВЕНЕЦИЈА
DETAILS
НОВИ САД
НОВИ САД
DETAILS
БУКУРЕШТ
БУКУРЕШТ
DETAILS
БЕЛГРАД
БЕЛГРАД
DETAILS
БУГАРИЈА
БУГАРИЈА

ЗИМА 2018/2019

попусти до 30% за рана уплата...

21 €

HB од
пребарај
СРБИЈА
СРБИЈА

ЗИМА 2018/2019

Хотели на Копаоник и Златибор...

38,5 €

HB од
пребарај
БАЊИ
БАЊИ

СРБИЈА

Пролом бања, Сокобања, Врњачка бања...

15 €

цена од
пребарај
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ХРВАТСКА
ХОТЕЛИ ВО ХРВАТСКА
DETAILS
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
DETAILS

СЕЈШЕЛИ

Најубав архипелаг во светот...

Сејшелите преставува архипелаг од 115 гранитни и корални острови со легендарна убавина.Овој прекрасен рај Ви нуди преубави плажи, тиркизно плаво море и пријатно топло време...

3/5
од 991 €
СЕЈШЕЛИ
БАЛИ

БАЛИ

Најмалата покраина во Индонезија...

Остров исполнет со голем број културни и историски споменици, егзотични плажи кои несомнено ќе ги задоволат различните потреби на туристите...

5/5
од 969 €
КРСТАРЕЊЕ

КРСТАРЕЊЕ

Costa Cruises, MSC Cruises, Celestyal Cruises...

Крстарење по Медитеран или Грчки острови...

5/5
од 129 €

ТОП ДЕСТИНАЦИИ

и Вие можете да отпатувате

Замислете дека можете да отпатувате некаде каде досега само сте мечтаеле. Можеби сте мислеле дека тоа е премногу далеку, комплицирано или скапо?! Но ние, веруваме дека навистина го имаме вистинското решение за Вас. Едноставно ви останува и Вие да поверувате во тоа...

КУБА
КУБА

ХАВАНА и ВАРАДЕРО

 Единствена можност да ја посетите можеби и најспецифичната земја на западната полутопка.

ПОВЕЌЕ
ТАЈЛАНД
ТАЈЛАНД

БАНГКОК и ПАТАЈА

Посетете ја една од најпривлечните земји, која се наоѓа на далечниот исток од Азија.

ПОВЕЌЕ
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ

ДУБАИ

 Дубаи е само еден од седумте обединети арапски емирати. Но сепак, по многу нешта е единствен во светот.

ПОВЕЌЕ
ОАЗА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН
ОАЗА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН

МАЛДИВИ

Многумина велат дека токму таму, го пронашле својот замислен рај на земјата.

ПОВЕЌЕ

TRAVEL INFO BLOG

НАЈНОВИ ОБЈАВИ НА БЛОГОТ

СОВЕТИ ЗА ПАТУВАЊЕ
СОВЕТИ ЗА ПАТУВАЊЕ

Патувањето со автобус е значително поевтино и најчесто е најдобро решение... 9 Совети за пријатно патување со автобус на подолги релации...

РОМАНТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ
РОМАНТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ

Авантура, егзотика и само вие двајцата. Медениот месец од соништата може да биде реалност...

ВИЕНА
ВИЕНА

Кога зборуваме за Виена и за Нова година, првата асоцијација е прочуениот новогодишен концерт на Виенската филхармонија...

ЕДНА ПОИНАКВА НОВА ГОДИНА
ЕДНА ПОИНАКВА НОВА ГОДИНА

 И ако ги додадете градовите на Ферари, езерата Гарда и Комо и швајцарскиот Лугано, вашето новогодишно патување ќе биде совршено...

КОПАОНИК
КОПАОНИК

Привлечноста на Копаоник е во исклучителната динамика на неговиот релјеф – пасишта, густа зимзелена и мешана шума, како и планински врвови...

МАРИБОРСКО ПОХОРЈЕ
МАРИБОРСКО ПОХОРЈЕ

Словенија како дестинација за зимување е доста популарна кај туристите од регионот. Ски-центрите се добро одржувани и уредени...

СЛОВЕНЕЧКИТЕ БАЊИ
СЛОВЕНЕЧКИТЕ БАЊИ

Бањите или терме, како што ги нарекуваат Словенците, се една од многубројните причини поради кои треба да ја посетите Словенија. Популарни се преку целата годинa...

ЗЛАТИБОР
ЗЛАТИБОР

Златибор е една од омилените дестинации на вљубениците во планината – во сите годишни времиња. Сепак, зимување на Златибор е нешто посебно.

СКИ ЦЕНТРИ ВО БУГАРИЈА
СКИ ЦЕНТРИ ВО БУГАРИЈА

Патувањето во зима е назаборавно и забавно искуство. Ниските температури и снежните покривки несомнено асоцираат на зимските центри...

ЗИМСКИ ЦЕНТРИ ЗА ПОЧЕТНИЦИ
ЗИМСКИ ЦЕНТРИ ЗА ПОЧЕТНИЦИ

Без разлика дали сте почетник во скијање и бордање или пак сте искусен скијач кој е во потрага по адреналин и возбуда ви нудиме неколку топ зимски центри...

АМСТЕРДАМ
АМСТЕРДАМ

Еден од најубавите мали градови во светот. Од Амстердамските улици до познатите музеи и историски знаменитости...

БУКУРЕШТ
БУКУРЕШТ

Букурешт е познат по своите широки булевари со дрвореди, познатите градби од Belle Époque и животот на високата нога...

АТИНА
АТИНА

Атина е престолнина на античката и модерната Грција, совршен избор за празнично патување и дефинитивно во неа има што да се посети и види...

СИТОНИЈА
СИТОНИЈА

Замислете мирис на море измешан со мирис на борова шума. Всушност не мора да замислувате – токму таа убавина ја има во Метаморфози...

ТАСОС
ТАСОС

 Незборавно доживување со галебите на Тасос, каде ќе најдете и мир и забава, зависно од тоа како го замислувате вашиот одмор...

ЗАКИНТОС
ЗАКИНТОС

 Тиркизно море, бели песочни плажиџиновските желки Carreta carreta и, се разбира, одлични журки и ноќен живот...

ПОЛИХРОНО
ПОЛИХРОНО

 Во срцето на Касандра, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно...

ЛЕФКАДА
ЛЕФКАДА

Лефкада е остров што едноставно мора да го вметнете во вашата листа на дестинации за посета и, верувајте, веднаш потоа ќе ви стане омилено...


НЕОС МАРМАРАС
НЕОС МАРМАРАС

 Неос Мармарас – синило што не се заборава. Една од најпознатите туристички дестинации на Ситонија, вториот крак на Халкидики...

СИВИРИ
СИВИРИ

Сивири е мало место на западниот брег на првиот крак на Халкидики – Касандра. Изграден е во стил на амфитеатар покрај песочниот брег...

КРИОПИГИ
КРИОПИГИ

Криопиги е туристичко место на источниот брег на Касандра, изградено на рид со борова шума со поглед на заливот Торонеос...

ОЛИМПИК БИЧ
ОЛИМПИК БИЧ

Во подножјето на Олимп, на само три часа од Скопје, се протега Олимпик Бич, летувалиште кое сигурно ви е добро познато...

МАЛДИВИ
МАЛДИВИ

Малдивите се познати по своите природни убавини - син океан, бели плажи и умерени температури...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Семеен одмор од соништата во Хургада... Тука ќе бидете задоволни и вие и вашите најмлади!

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Црвено Море е дестинација од соништата за многумина, место создадено за љубителите на сонце, плажи и забава од целиот свет...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

 Уметноста на градење замоци од песок датира од многу одамна иако првите документирани докази се од пред околу 500 години...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Вашата дестинација за ова лето е Египет – фараонски одмор!
Кристално сини води, бескрајни песочни плажи и луксуз...

ХРВАТСКА
ХРВАТСКА

 Нема сомнение дека Дубровник е еден од највеличествените градови во светот. Опколен со високи дебели ѕидови, Бисерот на Јадранот...

ХРВАТСКА
ХРВАТСКА

 „Златни рат“ е една од најспектакуларните плажи на Јадранот.  Поради својата необичност и уникатност, плажата стана симбол на хрватскиот туризам ширум светот...

ХРВАТСКА
ХРВАТСКА

 Многумина се враќаат од ова свето место со приказни за чуда во форма на исцеленија на умот, телото и духот, натприродни визуелни знаци и длабоки промени кон Бога.

ПАРИЗ
ПАРИЗ

Париз, градот на светлината или нешто многу повеќе. Имајќи ја сета своја историја, архитектура и уметност...

ВЕНЕЦИЈА
ВЕНЕЦИЈА

Венеција, градот од соништата. Зарем некој можел да помисли дека е возможно да се живее на вода?! 

ТУРЦИЈА
ТУРЦИЈА

Знаете ли дека во оваа земја што се протега на два континенти се наоѓаат остатоци од дури две светски чуда од стариот свет...

ТУРЦИЈА
ТУРЦИЈА

Кристално чисти води и рајски плажи, високи планини, антички локалитети, мали идилични села и големи космополиткси градови...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Со богата историја, раскошни рисорти и некои од најубавите локации за нуркање во светот, Египет е една од омилените дестинации на туристите...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Некогаш мала рибарска населба, Хургада денес важи за најубавиот туристички комплекс на Египет. Дури и да останете тука цело лето...

ХУРГАДА
ХУРГАДА

Од нуркање на егзотични локации во Црвено Море и пливање со делфини до пустински авантури, сафари и вечера со Бедуините...

ТУРЦИЈА
ТУРЦИЈА

Ќофте, полнети пиперки, баклава, алва и уште многу други специјалитети се вкоренети во нашето секојдневие...

БАНГКОК
БАНГКОК

Бангкок е главен град на Тајланд со популација преку 11 милиони жители, претставува еден од најпознатите...

БАЛИ - ИНДОНЕЗИЈА
БАЛИ - ИНДОНЕЗИЈА

Бали е индонезиски остров и се наоѓа меѓу Јава на запад и Ломбок на исток. Ова е една од 33 покраини со главен...

ЕГИПЕТ
ЕГИПЕТ

 Туристите го препознаваат Египет по прекрасните плажи и живописното море од една страна и по древните атракции...

ВИЕНА
ВИЕНА
Виена често се нарекува "Град на музиката" или "Главен град на музиката", бидејќи повеќе познати композитори живееле овде...
THE POWER OF TRANSFORMATION
THE POWER OF TRANSFORMATION

Изложба на Рубенс, виртуозот на барокното сликарство. Оваа специјална изложба...

РАФАЕЛО ВО АЛБЕРТИНА
РАФАЕЛО ВО АЛБЕРТИНА

Албертина ја поставува првата изложба во Австрија на Рафаело Санти кој е еден од 3 најзначајни уметници на ренесансата...

БОЖИЌНИТЕ ПАЗАРИ ВО ВИЕНА
БОЖИЌНИТЕ ПАЗАРИ ВО ВИЕНА

  Зимата пристигна и тоа значи дека прекрасните градски плоштади во Виена ќе станат уште...

TRAVEL info
TRAVEL info

Сите досегашни изданија на TRAVEL info на едно место. Потсетете се како во изминатите години...

КОЈ ПАТУВА СО НАС ?!

ДОВЕРБА И ТРАДИЦИЈА

Кога ќе погледнеме кон сопственото минато и ќе се обидеме да се потсетиме на сите убави мигови поминати во дваесетиосумгодишното патување со Вас, заклучуваме дека меѓусебните чувства на взаемно почитување и доверба, веќе ја формирале заедничката традиција. Ние ви благодариме поради тоа.

Професионална услуга

Со нашето искуство и кадровската професионалност, континурано ја потврдуваме востановената синтагма, за "Комплетен туристички сервис".

ПОВЕЌЕ

Постојана подршка

Одговорноста и грижата за своите клиенти, секојдневно ја докажуваме со постојаната подршка и достапност на нашите вработени. 

ПОВЕЌЕ

Поволни цени

Прифатливите цени, во реална корелација со понудените услуги и аранжмани, најдобро ги дефинира огромниот број на постојани корисници.

ПОВЕЌЕ

КАКО НИЗ WEB СТРАНИЦАТА?

ПРЕБАРАЈ - СЕЛЕКТИРАЈ - РЕЗЕРВИРАЈ

Оваа веб страница се состои од две интернет платформи, кои на одредени места се поврзани помеѓу себе. Во нејзината основа, страницата е информативна и воглавно наликува на повеќето слични веб страници. Но, доколку решите да пристапите на нејзината "online" платформа за продажба (наскоро ќе се активира), пред Вас ќе се отворат многу повеќе можности за пребарување, селектирање и резервирање, во зависност од услугата за која се интересирате и начинот на кој сте спремни истата да ја уплатите.

Ваша Савана